Sony predstavuje Xperia 10 ll: Stredná trieda s OLED displejom, 4 GB RAM a 3 600 mAh batériou

Spoločnosť Sony popri novej vlajkovej lodi predstavuje aj model spadajúci do strednej triedy. Čo všetko ponúka a kedy sa dostane do predaja?

Spoločnosť Sony popri novej vlajkovej lodi, Sony Xperia 1 ll, predstavuje aj model spadajúci do strednej triedy. Čo všetko ponúka a kedy sa dostane do predaja?

Ako píše web Android Authority, Sony Xperia 10 ll sa do značnej miery podobá na svojho predchodcu. Dočkali sme sa však niekoľkých vylepšení.

FullHD+ OLED displej

Novinka zaujala predovšetkým svojím displejom. Aj napriek tomu, že ide o smartfón strednej triedy, pokrýva ho 6-palcový OLED panel s FullHD+ rozlíšením a pomerom strán 21 : 9, vďaka čomu sa záujemcovia môžu tešiť na oveľa bohatšie a kvalitnejšie farby.

Zdroj: Android Authority

Snapdragon 665, 4 GB RAM a 3 600 mAh batéria

Pod kapotou sa nachádza čipset Snapdragon 665, čo je v prostredí smartfónov strednej triedy typická voľba. Procesor spolupracuje so 4 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interným úložiskom. Hardvérové špecifikácie dopĺňa batéria s kapacitou 3 600 mAh. Po softvérovej stránke bude novinku poháňať najnovšie rozšírenie systému Android.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Nahrávanie videí v 4K

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza trojica fotoaparátov na čele s 12 Mpx hlavným snímačom, ktorému asistuje mu 8 Mpx ultraširoký senzor a 8 Mpx teleobjektív. V rámci fotoaparátov ešte spomenieme podporu nahrávania 4K videí.

Sony Xperia 10 ll dorazí v čiernej a bielej farbe. Na vybraných trhoch sa začne predávať počas jari.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať