Samsung má nový, vodeodolný 4K QLED televízor, ktorý si môžete zavesiť na záhradu

Nechýba ani vodeodolný soundbar.

1
terrace
Foto: Samsung

Televízor v obývačke, v kuchyni a poprípade v pracovni. Málo? Ďalší si môžete umiestniť na terasu, záhradu alebo iné miesto v exteriéri, kde trávite svoj čas. Presne na takúto situáciu je pripravený 4K QLED TV Samsung Terrace.

Samsung Terrace má odolnú konštrukciu a krytie na úrovni normy IP55. To znamená, že odolá vode a prachu, respektíve vonkajším poveternostným vplyvom.

Na čerstvom vzduchu si zákazníci nevychutnajú len kvalitný obraz, ale tiež zvuk. Samsung k televízoru pripojil aj soundbar. Malou komplikáciou je, že si tieto vlastnosti zatiaľ užijú len zákazníci z Nemecka, Austrálie a pár ďalších vybraných krajín.

O maloobchodnom predaji u nás sa zatiaľ nerozhodlo.

terrace
Foto: Samsung

Novinka je je k dispozícii s uhlopriečkami 55, 65 alebo 75 palcov, teda 140, 165 či 190 centimetrov. Televízor je hrubý približne 59 milimetrov a dosahuje jas 2000 nitov. V priebehu leta výrobca predstaví aj profesionálnu verziu modelu Terrace orientovanú na filmovú produkciu.

Televízor poháňa operačný systém Tizen s obvyklými inteligentnými funkciami vrátane aplikácií, digitálnej asistencie, adaptívnej technológie spracovania obrazu alebo ovládania pomocou smartfónu.

terrace
Foto: Samsung

Spomínaný soundbar je prirodzene taktiež odolný voči vode a prachu podľa certifikácie IP 55. Využíva štandardné spôsoby pripojenia a ovládania cez Bluetooth a WiFi. Výrobca sľubuje „hlboké, jasne čitateľné basy a krištáľovo čistý zvuk“.

Chýba nám európska cena, no pre orientáciu bohate postačí aj tá americká. Podľa CNN sa bude najmenšia verzia predávať za 3499 dolárov. 75-palcový model dostal cenu 6499 dolárov. Za uvedený soundbar treba položiť na stôl ďalších 1199 dolárov.