google pixel 4a

Oplatí sa presedlať na Pixel 4a? Očakávaný smartfón sa objavil vo viacerých benchmarkoch

Pripravovaný smartfón bol porovnaný so zariadením poháňaným špičkovým čipsetom Snapdragon 865, ďalej s Pixel 4, Pixel 3 XL a Pixel 3a XL.

Spoločnosť Google plánuje už čoskoro vydať svoj nový smartfón značky Pixel, konkrétne Pixel 4a. Pôjde o priameho nástupcu pomerne úspešného Pixel 3a, ktorý sa po novom objavil vo viacerých benchmarkoch, kde je porovnávaný s inými zariadeniami.

Ako píše server PhoneArena, zatiaľ neoficiálny Pixel 4a do benchmarkov pretlačil YouTuber Julio Lusson (TecnoLike Plus). Finálne výsledky boli zverejnené webom XDA-Developers.

Pripravovaný smartfón bol porovnaný so zariadením poháňaným špičkovým čipsetom Snapdragon 865, ďalej s Pixel 4 (Snapdragon 855), Pixel 3 XL (Snapdragon 845) a Pixel 3a XL (Snapdragon 670).

Už vieme, že Pixel 4a bude poháňaný čipsetom Snapdragon 730, a tak bolo od začiatku zrejmé, že sa v benchmarkoch umiestni vyššie ako Pixel 3a XL.

Z toho vyplýva, že zariadenie je na tom po výkonnostnej stránke o niečo horšie ako Pixel 4 či akékoľvek zariadenie poháňané vysokovýkonným procesorom Snapdragon 865.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Môže byť lepší ako Pixel 3 XL

V AnTuTu, ktorý testuje výkony čipov, grafických procesorov a pamätí, si Pixel 4a vedie takmer rovnako dobre ako Pixel 3 XL. Minimálny rozdiel si môžeme všimnúť aj pri bodovaní PCMark – Work 2.0.

Zdroj: XDA-Developers

Musíme však poznamenať, že Google má ešte stále možnosť optimalizovať softvér pripravovaného zariadenia tak, aby dokonca prekonalo výkon Pixel 3 XL. Pre potenciálnych záujemcov by tak bol Pixel 4a oveľa väčším lákadlom.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať