sony xperia 5

Smartfónom od Sony sa nedarí: Výrobca má za sebou vôbec najhorší kvartál

Japonský výrobca počas prvého štvrťroku expedoval len 400 tisíc smartfónov, čo je za posledných 10 rokov vôbec najhorší výsledok.

Spoločnosť Sony na trhu so smartfónmi už dlhší čas nie je považovaná za jedného z “väčších” hráčov. V tejto oblasti sa jej totiž darí stále menej a menej, čoho dôkazom sú aj výsledky za prvý kvartál 2020.

Ako píše server Gizmochina, smartfóny z dielne Sony nie sú zlé, no jednoducho v pomere ceny a kvality zaostávajú za konkurenciou. Aj to malo za následok, že výrobca počas prvého štvrťroku expedoval len 400 tisíc smartfónov, čo je za posledných 10 rokov vôbec najhorší výsledok.

sony smartfony 1
Zdroj: xperiablog.net

Výsledok za prvý kvartál reprezentuje až 64-percentný medziročný pokles, čo je najväčší pokles v histórii.

Výrobcovi sa nedarí už takmer 5 rokov

Spoločnosti sa v oblasti smartfónov relatívne darilo ešte v rokoch 2013 a 2014, kedy sa jej podarilo predať 39,1 milióna smartfónov. Od roku 2015 však začala zaznamenávať výrazné poklesy, pričom v roku 2019 predala len 3,2 milióna zariadení. To je menej ako polovica čísla, ktoré sa jej podarilo dosiahnuť len rok predtým.

sony smartfony 2
Zdroj: xperiablog.net

V tomto momente je zrejmé, že smartfóny značky Sony nečaká veľmi ružová budúcnosť. Veci sa však ešte môžu otočiť, no na to by výrobca potreboval kompletne prepracovať svoju stratégiu.

Či sa tak stane už ukáže len čas.

Total
3
Zdieľaní