Netflix začína rušiť obmedzenie kvality streamu, ktoré zaviedol kvôli korovanírusu

Onedlho si opäť vychutnáme poriadne 4K rozlíšenie.

0
av1
Foto: Pinterest

Počas pandémie nového koronavírusu rapídne vzrástlo využívanie rôznych digitálnych služieb, od nástrojov pre videokonferencie, až po streamovacie a iné služby poskytujúce multimediálny obsah.

To samozrejme predstavovalo záťaž na sieťovú infraštruktúru, čo mohlo ohroziť stabilitu a dostupnosť internetového pripojenia.

Európska únia preto v marci požiadala Netflix, najväčšiu streamovaciu službu na svete, aby znížila kvalitu videa, filmov a seriálov, ktoré vysiela. Netflix žiadosti vyhovel a dátový tok zredukoval o 25 percent.

kvalita
Eurokomisár Thierry Breton na sociálnej sieti Twitter v marci informoval o rozhovore s riaditeľom Netflixu, v rámci ktorého sa dohodli na obmedzení kvality poskytovaných služieb.

Rovnaký krok zakrátko učinila aj spoločnosť Google pri svojej video platforme YouTube či napríklad služba Amazon Prime Video.

Teraz to vyzerá, že sa všetko postupne vracia do normálu. Nemecký Heise Online informuje, že Netflix v Európe ruší obmedzenie kvality vysielania, ktoré je v platnosti už dva mesiace.

Návrat k pôvodnej kvalite streamu bude prebiehať postupne, zo začiatku vo vybraných regiónoch Európy. Môžeme očakávať, že obmedzenie postupne zruší aj YouTube a ďalšie služby. Nejaký čas to ale ešte potrvá.