Klon hry Rainbow Six: Siege, Area F2, skončil: Z obchodov ho odstránil Google aj Apple

Používatelia mobilných platforiem si až donedávna mohli z obchodov s aplikáciami stiahnuť hru Area F2, ktorá bola v podstate kópiou hry Rainbow Six: Siege.

Používatelia mobilných platforiem si až donedávna mohli z obchodov s aplikáciami stiahnuť hru Area F2, ktorá bola v podstate kópiou hry Rainbow Six: Siege z dielne Ubisoftu.

Spoločnosti Ubisoft sa toho dielo logicky nepáčilo, preto sa obrátila na súd. Firma však nežalovala tvorcov hry, dcérsku firmu čínskej spoločnosti Alibaba, ale Apple a Google.

Vývojárom prekážalo, že technologickí giganti podporili distribúciu hry Area F2, kedže ju dovolili umiestniť vo svojich obchodoch. Problém sa však krátko po zahraničnej medializácii vyriešil.

Iniciatívy sa ujali priamo tvorcovia kópie hry Rainbow Six: Siege. Podľa ich blogu prevádzku služby, rozumej hry, zastavujú. Hráčom, ktorí v hre vykonali transakcie, budú investované peniaze vrátené.

Tvorcovia však nepriznali, že za dôvodom odstavenia hry stojí konflikt na úrovni duševného vlastníctva. V príspevku na sociálnej sieti Facebook vysvetlili, že hra potrebuje rozsiahle a dôkladné úpravy vrátane možného úplného prepracovania dizajnu.

TIP REDAKCIE
Havarovaný elektromobil na Slovensku je problém: Policajti ho strážili deň aj noc, nevedeli ho upratať

Odôvodnením je, že hráči nepochopili hru, jej náročnosť a spôsob, akým funguje. Podľa tvorcov veľa hráčov hru opustilo už po pár minútach hrania.