Ubisoft žaluje Google a Apple. Predmetom je kópia hry Rainbow Six: Siege

Ak je nejaký produkt náramne populárny, je veľká šanca, že ho skôr či neskôr niekto napodobní, poprípade sa ním pri tvorbe svojho diela minimálne inšpiruje.

Ak je nejaký produkt náramne populárny, je veľká šanca, že ho skôr či neskôr niekto napodobní, poprípade sa ním pri tvorbe svojho diela minimálne inšpiruje.

Inšpirácia nie je zlá, práve naopak. Problémom je, pokiaľ jen nový produkt skôr kópiou, ktorá porušuje duševné vlastníctvo autorov pôvodného produktu. Presne takýto problém má teraz na stole Ubisoft, známa francúzska spoločnosť zaoberajúca sa vývojom hier.

V obchodoch s aplikáciami pre mobilné platformy môžete od minulého mesiaca nájsť hru Area F2, ktorá je podľa Ubisoftu čírou kópiou hry Rainbow Six: Siege, informuje Bloomberg.

Ubisoft tvrdí, že Rainbow Six: Siege sa radí medzi najobľúbenejšie hry pre viacerých hráčov a patrí preto k najcennejšiemu intelektuálnemu vlastníctvu spoločnosti. Hra Area F2 podľa nej kopíruje každý jeden aspekt hry. Podľa všetkého hru vyvinula dcérska firma čínskej spoločnosti Alibaba.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?
Nápadnú podobnosť s hrou Rainbow Six Siege si v obchode Google Play všímajú aj samotní hráči, ktorým ale očividne neprekáža.

Ubisoft ale nežaluje tvorcov hry. Na súde napadla spoločnosti Google a Apple, ktoré hru hosťujú vo svojich obchodoch s aplikáciami, čím podporujú jej distribúciu. Žalobe predchádzala žiadosť o odstránenie hry z obchodov s aplikáciami, ktorej však Google ani Apple nevyhoveli.

Úvodná obrazovka hry Area F2

Hra Area F2 má v obchode Google Play na konte viac ako 5 miliónov inštalácií a z každého uskutočneného nákupu v hre získavajú spoločnosti Apple a Google províziu. Tie sa však zatiaľ k situácii nevyjadrili.

Zatiaľ ťažko povedať, či bude Ubisoft so svojou žalobou úspešný. Patrilo by sa súdne napadnúť autorov klonu, no keďže pochádzajú z Číny, prípadné vymáhanie spravodlivosti by bolo zrejme ťažšie, ak nie rovno nemožné.