FOTO: Je toto chystaný Galaxy Note20? Ponúkne obrovský displej a foťáky ako Galaxy S20 Ultra!

Dizajnové prvky pripomínajú model Galaxy S20 Ultra.

10

Spoločnosť Samsung má už v auguste, pravdepodobne prostredníctvom online formátu, predstaviť svoju novú sériu vlajkových lodí, ktorá bude pozostávať z modelov Galaxy Note20 a Galaxy Note20+.

Aktuálne sa vďaka informátorom z Pigtou o pripravovanom rade dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie, ktoré vychádzajú z čerstvých renderov.

Novinky sa týkajú predovšetkým štandardného modelu, a teda Galaxy Note20. Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť, že zariadenie bude pripomínať rad Galaxy S20, konkrétne špičkový Galaxy S20 Ultra. To znamená, že sa dočkáme veľkého displeja osadeného do pomerne hranatého tela, ktorého zadná strana bude domovom pre obrovský panel s fotoaparátmi.

Bude väčší a ťažší

Zariadenie má merať 161,8 x 75,3 x 8,5 mm. Len pre porovnanie, jeho predchodca, Galaxy Note10, meria 151 x 71,8 x 7,9 mm. Očakávaná novinka teda bude o niečo väčšia a tým pádom aj ťažšia.

V rámci dizajnu prednej strany bude Galaxy Note20 a Galaxy Note10 vedieť na prvý pohľad rozoznať len málokto. Rozlišovacím faktorom bude hlavne veľkosť. Galaxy Note20 má totiž pokrývať až 6,7-palcový displej. Kruhový výrez opäť poputuje do stredu vrchnej časti.

Samsung sa pohral s polohami tlačidiel

Mnohých zrejme zaskočí drastická zmena polohy tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a hlavného tlačidla. Zatiaľ čo Note10 ich má vľavo, Note20 ich bude mať vpravo. K slotu pre kartu SIM sa dostanete cez vrchnú hranu.

Rovnako sa má zmeniť aj pozícia pera S-Pen, ku ktorému sa po novom dopracujete cez spodnú hranu. Tá je taktiež domovom pre USB-C port a výstup pre reproduktory.

Gigantický foťák

Prevedenie zadných fotoaparátov môžeme prirovnať priamo ku Galaxy S20 Ultra. Aj v tomto prípade sa máme pripraviť na obrovský tmavý panel, ktorý zaujme svoju pozíciu v ľavom hornom rohu zadnej strany.

TIP REDAKCIE
Super slow-mo videá a AR Emoji získava aj Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+

Vnútro očakávaného radu má ponúknuť čipset Snapdragon 865/Exynos 990 a 4 000 mAh (Note20)/4 500 mAh (Note20+) batériu. Čo sa týka displejov, hovorí sa, že obnovovacia frekvencia bude v prípade štandardného modelu dosahovať len 60 Hz, zatiaľ čo záujemcovia o Note20+ sa môžu tešiť až na 120 Hz.