hudba

Do YouTube Music sa bude dať nahrávať vlastný obsah. Hudba Google Play skončí

Google pri predstavení novej hudobnej služby YouTube Music uviedol, že bude obsahovať všetky dôležité funkcie, ktoré sú súčasťou služby Hudba Google Play. 

Google pri predstavení novej hudobnej služby YouTube Music uviedol, že bude obsahovať všetky dôležité funkcie, ktoré sú súčasťou služby Hudba Google Play. 

Jednou z takýchto funkcií je možnosť pridávať do služby vlastnú hudbu, ktorú má užívateľ napríklad stiahnutú v počítači. Funkcia zatiaľ v službe YouTube Music aktívna nie je, no čoskoro sa to zmení.

Google už pripravil v rámci stránok technickej podpory návod, ako vlastnú hudbu do služby YouTube Music nahrať. Podporované budú hudobné skladby vo formátoch FLAC, M4A, MP3, OGG a WMA.

youtube music
Mobilná aplikácia YouTube Music

Vybraný súbor stačí z lokálneho disku počítača jednoducho pretiahnuť na stránku music.youtube.com, kde sa začne automaticky nahrávať do vašej knižnice. O úspešnom pridaní vás informuje dialógové okno s upozornením.

Vlastné skladby ale nemusíte hneď uvidieť vo svojej knižnici, a to aj po úspešnom pridaní. Chvíľku potrvá, kým ich služba spracuje. Trvať by to malo len pár okamihov. Na stránke podpory sa objavila ešte jedna zaujímavá informácia.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!
Zdroj: Podpora Google

Google čoskoro umožní presunúť obsah, hudobnú knižnicu, zo služby Hudba Google Play do služby YouTube Music. Zároveň upozorňuje, že sa v rámci používania Hudby Google Play nič nemení. Google ale plánuje túto službu odstaviť na úkor novšej YouTube Music.

Prevádzkovať dve hudobné služby je zbytočné, čo bolo jasné už pri predstavení hudobnej verzie YouTube. Hudba Play tak skôr či neskôr skončí, resp. bude plnohodnotne nahradená. Google bude o tom užívateľov informovať v dostatočnom predstihu, aby sa na zmenu mohli pripraviť a presunúť svoj obsah na novú platformu.

Pripomenieme, že služby YouTube Premium a Music majú na konte20 miliónov predplatiteľov.