P30 pro new edition tit

Huawei P30 Pro New Edition oficiálne: 749 €, nová farba, podpora Google Play a rovnaká výbava

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že čínsky Huawei môže opätovne uviesť na trh upravený vlajkový model P30 Pro s označením New Edition.

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že čínsky Huawei môže opätovne uviesť na trh upravený vlajkový model P30 Pro s označením New Edition.

Huawei totižto môže využívať aplikácie a služby od Google v tých zariadeniach, ktoré boli certifikované ešte pred uplatnením sankcií zo strany americkej vlády. Certifikácia mu ale nedovoľuje vykonávať na takýchto zariadeniach výraznejšie úpravy.

To je aj prípad vlajkového modelu P30 Pro, ktorý sa opäť dostáva na trh pod prívlastkom New Edition. Podľa portálu winfuture.de bude staronový smartfón dostupný na trhu v Nemecku od 15. mája.

Dá sa predpokladať, že bude dostupný aj na ostatných európskych trhoch vrátane toho nášho. Na potvrdenie si ale musíme počkať. Problémom je, že počet dostupných kusov môže byť obmedzený.

Ak bude záujem o zariadenie značnejší, nemusia sa k nemu dostať všetci potenciálni záujemcovia.

huawei p30 pro new edition
Foto: Huawei DE

Špecifikácia smartfónu Huawei P30 Pro New Edition je totožná s jeho pôvodnou verziou. Dostupné je však len prevedenie s 256 GB internou pamäťou. Nová je povrchová úprava – farba Silver Frost, ktorú smartfón prevzal od najnovších iterácií P40 a P40 Pro.

Nová edícia smartfónu sa bude predávať za 749 € s tým, že zákazník k nej dostane bezdrôtové slúchadlá Free Buds 3 a možnosť zakúpiť si hodinky Watch GT 2 za zvýhodnených 99 €, dodávajú autori z XDA.

Total
5
Zdieľaní