Samsung Galaxy Note10+

Obrovský únik informácií o Galaxy Note20 a Note20+: Čo prinesie pripravovaná novinka od Samsung?

Ross Young počas rozhovoru s YouTube kanálom Greggles TV prezradil cenné informácie o kapacite RAM i technológii snímača odtlačkov prstov v displeji.

Samsung usilovne pracuje na svojom novom rade vlajkových lodí, ktorý bude pozostávať z Galaxy Note20 a Galaxy Note20+. Až doposiaľ sme však o pripravovaných kúskoch vedeli len veľmi málo informácií.

To sa však dnešným dňom mení. Ako píše server Android Authority, Ross Young, CEO Display Chain Consultants, sa s verejnosťou podelil o nemalé množstvo informácií týkajúcich sa očakávanej série. Ide o ten istý zdroj, podľa ktorého má štandardný Galaxy Note20 ponúknuť len 60 Hz displej, zatiaľ čo Note20+ má byť vybavený panelom s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Nové informácie ohľadom pripravovaných zariadení Young prezradil počas rozhovoru s YouTube kanálom Greggles TV. Vo viac ako 10 minútach hovorí o kapacite RAM, technológii snímača odtlačkov prstov v displeji či veľkosti batérie.

galaxy note 20 8
Koncept Samsung Galaxy Note 20 – Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Väčší a rýchlejší snímač

Začneme snímačom odtlačkov prstov. Young tvrdí, že Galaxy Note20 a Note20+ budú prvé zariadenia, ktoré ponúknu druhú generáciu snímača odltačkov prstov 3D Sonic Max od spoločnosti Qualcomm. Ten bol predstavený ešte v decembri a vyznačuje sa schopnosťou snímať až dva odtlačky súčasne.

Oproti svojmu predchodcovi je taktiež až 17-krát väčší a údajne od neho môžeme očakávať bleskovú rýchlosť odomykania.

galaxy note 20 7
Koncept Samsung Galaxy Note 20 – Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Veľké displeje s veľkými rozdielmi

Čo sa týka displejov, v tomto ohľade budú zariadenie dosť odlišné. Zatiaľ čo Galaxy Note20 ponúkne displej s rozlíšením 1080p a obnovovacou frekvenciou 60 Hz, jeho výkonnejší súrodenec bude vybavený panelom s rozlíšením 1440p a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Odlišovať sa taktiež budú aj vo veľkosti. Displej Galaxy Note20 má merať 6,42 palca, zatiaľ čo v prípade Note20+ môžeme hovoriť o veľkosti až 6,87 palca. Čo sa týka kruhového výrezu pre selfie fotoaparát, ten ostáva v strede vrchnej časti obrazovky.

galaxy note 20 2
Koncept Samsung Galaxy Note 20 – Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

16 GB RAM a 5 000 mAh batéria

Pomaly sa presúvame do interiéru, ktorý bude domovom pre až 16 GB operačnej pamäte RAM. Čo sa týka batérie, jej kapacity sa majú pohybovať v rozmedzí od 4 000 do 5 000 mAh. Je však viac než isté, že Note20+ ponúkne väčšiu batériu ako štandardný model.

galaxy note 20 1
Koncept Samsung Galaxy Note 20 – Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Predstavenie sa má konať na začiatku augusta

Presné špecifikácie sme sa síce nedozvedeli, no teraz už máme aspoň menšiu predstavu, čo od zariadení očakávať. Smartfóny budú predstavené popri Galaxy Fold 2, pravdepodobne niekedy na začiatku augusta. Do predaja by sa tak mohli dopracovať neskôr toho istého mesiaca alebo na začiatku septembra.

Total
4
Zdieľaní