Galaxy Note10 1

Štandardný Galaxy Note20 ponúkne len 60 Hz displej, 120 Hz bude exkluzivita Galaxy Note20+

Vyzerá to, že Galaxy Note20 bude oproti jeho súrodencovi slabší nielen v oblasti rozlíšenia, ale aj obnovovacej frekvencie.

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že nadchádzajúci rad vlajkových lodí od Samsung, Galaxy Note20, bude vybavený 120 Hz displejmi. Podľa najnovších zistení, o ktoré sa s nami podelil server GSMArena, to však vyzerá, že vysoká obnovovacia frekvencia poputuje len do jedného z očakávaných modelov.

S týmto prehlásením prichádza Ross Young, zakladateľ a CEO Display Supply Chain Consultants. Podľa neho bude štandardný Galaxy Note20 vybavený displejom s maximálnou obnovovacou frekvenciou len 60 Hz. 120 Hz sa tak stane exkluzivitou výkonnejšieho Galaxy Note20+.

Young tvrdí, že Samsung túto informáciu potvrdil, no spoločnosť sa zároveň k tejto záležitosti nijak verejne nevyjadrila, čo znamená, že sa veci v tomto ohľade eventuálne ešte môžu zmeniť.

Zatiaľ to však vyzerá, že Galaxy Note20 bude oproti jeho súrodencovi slabší nielen v oblasti rozlíšenia (1080p namiesto 1440p), ale aj obnovovacej frekvencie (60 Hz namiesto 120 Hz).

No na druhú stranu, nižšie rozlíšenie a obnovovacia frekvencia sa s istotou výrazne podpíšu na výslednej predajnej cene. Štandardný Galaxy Note20 teda bude skvelou voľbou pre každého, kto jednoducho nepotrebuje najplynulejší displej či špičkové rozlíšenie. Naopak, každý náročnejší žákazník by mal pouvažovať skôr nad Galaxy Note20+.

Total
4
Zdieľaní