apple macbook pro 13 1

Apple predstavil nový 13-palcový MacBook Pro. Ponúka špičkový výkon a Magic Keyboard

Apple predstavil nový 13-palcový MacBook Pro. Okrem vylepšení v oblasti výkonu sme sa konečne dočkali aj implementácie “nového” typu klávesnice.

Spoločnosť Apple predstavila svoj nový 13-palcový MacBook Pro. Okrem nevyhnutných vylepšení v oblasti výkonu sme sa konečne dočkali aj implementácie “nového” typu klávesnice, čo znamená definitívny koniec nie veľmi obľúbenej motýlikovej technológii.

Nové modely MacBook Pro sú tak vybavené kvalitnejšou Magic Keyboard s nožnicovým mechanizmom, píše server 9to5Mac. Skvelou správou je aj to, že sa Apple rozhodol zdvojnásobiť štandardnú kapacitu SSD vo všetkých konfiguráciách. Počítače sú ďalej vybavené dotykovým panelom, Thunderbolt 3 portami, fyzickým tlačidlom Esc a Touch ID senzorom.

apple macbook pro 13 3
Apple

Dve dvojice

Prípadný záujemca má na výber z dvoch štandardných a dvoch top-end modelov.

Štandardné modely sú vybavené 8. generáciou procesorov Intel Core i5, ktorá ponúka základnú frekvenciu 1.4 GHz. Podporuje však aj Turbo Boost, a to až do taktu 3.9 GHz. Existuje taktiež aj konfigurácia s 1.7 GHz Core i7 procesorom, pri ktorom Turbo Boost ponúka vylepšenie do až 4.5 GHz.

Ostatne tieto modely ponúkajú 8/16 GB RAM a 256/512 GB SSD s možnosťou konfigurácie do až 2 TB.

apple macbook pro 13 2
Apple

Spomínali sme však aj výkonnejšiu dvojicu. V tomto prípade hovoríme o prítomnosti 10. generácie procesorov Intel Core i5 s frekvenciou 2 GHz (Turbo Boost do 3,8 GHz). Dostupný je však aj variant s Intel Core i7, ktorý má takt 2,3 GHz (Turbo Boost do 4,1 GHz).

Podľa Apple nové procesory ponúkajú až 2,8-násobne vyššiu rýchlosť ako tie v minuloročných modeloch. Čo sa týka grafického čipu, Intel Iris Plus má podporovať Pro Display XDR pri 6K rozlíšení.

V rámci operačnej pamäte hovoríme o kapacite 16/32 GB. Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na 512 GB/1 TB SSD, ktoré je možné nakonfigurovať do až 4 TB.

Čo sa týka cien, tie by mali v prípade štandardných modelov štartovať na 1 499 € a 1 749 €, zatiaľ čo top-end dvojica je nacenená na 2 129 € a 2 379 €.

Total
1
Zdieľaní