Lenovo Legion Gaming Phone: 2 USB-C porty, 90 W nabíjanie a foťák v strede bočnej strany

Spoločnosť Lenovo sa chystá vstúpiť do segmentu výkonných smartfónov pre hráčov hier, čo je známe už od konca minulého roka.

Spoločnosť Lenovo sa chystá vstúpiť do segmentu výkonných smartfónov pre hráčov hier, čo je známe už od konca minulého roka. Vtedy si výrobca na sociálnej sieti Weibo nenápadne zaregistroval účet „Legion Gaming Phone“.

Začiatkom nového roka výrobca naznačil, že Legion Gaming Phone poženie čipset Snapdragon 865, čo sa však dalo očakávať. Neskôr spomenul aj rekordné 90 W nabíjanie, čo už vyvolalo pozornosť.

Ďalšie podrobnosti o zariadení teraz prinášajú autori z XDA Developers, ktorým sa ich podarilo získať z dôveryhodného zdroja.

Legion Gaming Phone

Podľa XDA bude Legion Gaming Phone vybavený plochým displejom bez zárezu alebo otvorov v obrazovke. Uhlopriečka ani typ zobrazovacieho panela (LCD, OLED) známy nie je.

Mal by ale mať rozlíšenie 2340 × 1080 pixelov, 144 Hz obnovovaciu frekvenciu a 270 Hz vzorkovaciu frekvenciu, teda rýchlu odozvu na dotyk. Nepoznáme ani kapacity pamätí, no spomínajú sa pamäte typu UFS 3.0 a LPDDR5 RAM.

Foto: XDA

Asi najzaujímavejším prvkom je predná 20 Mpx kamera, ktorá sa bude vysúvať z konštrukcie. Nie však z hornej, ale bočnej časti. Pre selfie foto a video bude teda vhodná orientácia zariadenia na šírku. Ide originálne riešenie, ktorého prínos asi ukáže až prax.

Na zadnej strane by sa mali nachádzať dva fotoaparáty, ktoré sú taktiež umiestnené netradične, bližšie k stredu zadnej strany. Mali by mať rozlíšenia 16 a 64 Mpx s tým, že jeden z nich zachytí ultra široké zábery.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
Foto: XDA

Legion Gaming Phone od Lenova sa bude môcť nabíjať cez dva USB C porty. Jeden nájdeme na klasickom mieste v spodnej hrane, druhý zase na bočnej strane. Používatelia tak budú môcť nabíjať smartfón počas hrania podľa toho, či hrajú hru v orientácii na výšku alebo na šírku.

Nabíjačka im v pohodlnom uchopení smartfónu zavadzať nebude. Nie je jasné, ktorý port bude podporovať 90W nabíjanie (možno oba?). 5 000 mAh dual-cell batériu by sme ale mali vedieť nabiť do plnej kapacity za 30 minút.

Foto: XDA

V útrobách zariadenia sa bude nachádzať systém výkonného chladenia, vďaka ktorému môže rýchle nabíjanie prebiehať aj pod záťažou, hlavne počas hrania náročnej hier. Dostaneme aj dvojitý lineárny vibračný motor a štyri reproduktory, ktoré si nájdu miesto v ráme zariadenia.

Posledná zásadná zmienka hovorí o operačnom systéme Android 10, ktorý výrobca prekryje vlastným užívateľským prostredím s hráčskymi funkciami. Nazvať by ho mohol ako Legion OS.

Foto: XDA

Podľa snímok obrazovky Legion Gaming Phone zaujme výraznejším vzhľadom (3D textúra) s LED osvetlením na zadnej strane, čo je nakoniec typické pre výkonné smartfóny, ktoré sa orientujú na hráčov hier.

Legion Gaming Phone zatiaľ nemá dátum predstavenia ani potenciálnu cenu. Počkať si musíme na ďalšie správy, ktoré snáď potvrdia čerstvé informácie o možnej výbave smartfónu.