Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Už budúci mesiac sa nám môže ukázať smartfón so 192 Mpx fotoaparátom. Identita výrobcu zatiaľ nie je známa

Podľa Digital Chat Station bude tento smartfón vybavený čipsetom SM7250 (séria Snapdragon 765). Z toho vyplýva, že zrejme nepôjde o vlajkovú loď.

Fotoaparáty sú jednou z hlavných súčastí dnešných smartfónov. Aj preto sa mnohé svetové značky snažia svoje vlajkové lode vybaviť snímačmi čo najväčším počtom megapixelov.

Ako sme vás informovali vo včerajšom článku, Xiaomi má pracovať na smartfóne so 144 Mpx fotoaparátom, samozrejme za pomoci Samsungu.

To je však nič oproti 192 Mpx senzoru, ktorý sa nám môže ako súčasť zatiaľ neznámeho modelu ukázať už budúci mesiac. Téme sa venuje web Android Authority.

192 Mpx foťák a Snapdragon 765

O túto informáciu sa s nami podelil renomovaný informátor Digital Chat Station. Podľa neho bude tento smartfón vybavený čipsetom SM7250 (séria Snapdragon 765). Z toho vyplýva, že zrejme nepôjde o vlajkovú loď.

A keďže nepôjde o vlajkovú loď s najlepším čipsetom na trhu, môžeme očakávať nižšiu predajnú cenu.

Taktiež je nutné poznamenať, že Snapdragon 765 skutočne podporuje 192 Mpx fotoaparáty. No na druhú stranu, pri tomto rozlíšení môžeme zabudnúť na HDR i proces spracovávania viacerých snímok.

digital chat station 192
Zdroj: Digital Chat Station (via Android Authority)

Identitu výrobcu nepoznáme

Stále je ale záhadou, kto s týmto smartfónom príde. Niektorí ukazujú prstom na LG, keďže to plánuje budúci mesiac vydať 5G zariadenie vybavené čipom z radu 700. Zabudnúť však nemôžeme ani na Xiaomi, ktoré je známe práve tým, že sa snaží do svojich smartfónov pridávať čoraz viac a viac megapixelov.

Na odpoveď si zrejme budeme musieť počkať do budúceho mesiaca.

Total
7
Zdieľaní