xiaomi mi 10 pro tit

108 Mpx nestačí. Xiaomi údajne pracuje na smartfóne so 144 Mpx senzorom

Na celom procese pridávania ďalších megapixelov má Xiaomi spolupracovať s juhokórejským výrobcom Samsung, ktorý poskytuje potrebné senzory.

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínske Xiaomi sa horlivo snaží čo najviac zvyšovať rozlíšenia fotoaparátov, ktoré implementuje do svojich smartfónov.

Xiaomi má v oblasti fotoaparátov veľmi bohatú históriu. Spoločnosť ako prvá na trh uviedla telefón so 48 Mpx fotoaparátom (Redmi Note 7). Neskôr sme sa dočkali aj 64 Mpx snímača (Redmi Note 8 Pro) a jej nedávno predstavené modely z radu Mi 10 sa pýšia až 108 Mpx senzorom.

To však čínskemu gigantovi nestačí a snaží sa latku posunúť ešte vyššie. Ako píše web GSMArena, podľa informátora Sudhanshu (@Sudhanshu1414) má totiž Xiaomi po novom pracovať na smartfóne s až 144 Mpx fotoaparátom.

Na celom procese pridávania ďalších megapixelov má Xiaomi spolupracovať s juhokórejským výrobcom Samsung, ktorý poskytuje potrebné senzory.

A keďže je Xiaomi jedinou spoločnosťou, o ktorej sa vie, že pracuje na 144 Mpx fotoaparáte, je vysoko pravdepodobné, že bude predstavený ako súčasť jedného z nadchádzajúcich smartfónov.

Zatiaľ však nie je isté, o aké zariadenie pôjde. Informátor síce spomína Mi CC10 Pro alebo Mi 10S Pro, no stále ide len o predikciu. Veríme, že sa ďalšie informácie dozvieme v priebehu nasledujúcich týždňov.

Total
3
Zdieľaní