koronavirus kaspersky

AKTUÁLNE: Slováci vyvinuli vysokokvalitný test na koronavírus

Slovenskí vedci vyvinuli vysokokvalitný test na koronavírus. O novinke počas tlačovej konferencie informoval vedec Robert Mistrík.

Slovenskí vedci vyvinuli vysokokvalitný test na koronavírus. O novinke počas tlačovej konferencie informoval vedec Robert Mistrík, ktorý je zároveň členom permanentného krízového štábu. Slovensko do daru od spoločnosti ESET, ktorá vývoj financovala, dostane 100 tisíc kusov, informoval Denník N.

Premiér Igor Matovič k prielomu povedal, že „ide o príkladnú iniciatívu, ktorá pomôže všetkým ľuďom na Slovensku“. „Chceme, aby Slovensko bolo sebestačné v testovaní,“ opisuje novinku Robert Mistrík. Kvalita testov má byť na úrovni zahraničných.

Test je špecifický na slovenské kmene koronavírusu

Test, ktorého kľúčový komponent vyrobil vedec Pavol Čekan je špecifický pre slovenské kmene koronavírusu. To zdravotníkom umožní spoľahlivú diagnostiku v ešte skoršej fáze ochorenia. Testy sa začnú vyrábať už v najbližších dňoch.

Testy ešte podliehajú validácii a certifikácii, ktoré by mali zvládnuť bez väčších problémov. Vedci pracujú s časovým horizontom do troch týždňov.

Total
57
Zdieľaní