slovensko koronavirus

Opatrenia Slovenska voči koronavírusu sú špičkové: Z celého sveta sme tretí

Opatrenia, ktoré Slovensko nasadilo na boj proti pandémii koronavírusu si všimli svetové organizácie zostavujúce rebríček najzodpovednejších krajín.

Opatrenia, ktoré Slovensko nasadilo na boj proti pandémii koronavírusu si všimli svetové organizácie zostavujúce rebríček najzodpovednejších krajín. Slovensko sa v rebríčku umiestnilo veľmi vysoko – na treťom mieste.

Rebríček pochádza od analytikov z Deep Knowledge Group, konzorcia komerčných a neziskových organizácií pôsobiacich na rôznych frontoch v oblastiach DeepTech a Frontier Technologies. Spoločnosti sa venujú napríklad výskumom, investíciám, analýzam, filantropii a ďalším.

https://twitter.com/cronaindia/status/1245127555608444930

Zo všetkých krajín sa Slovensko k 31. marcu umiestnilo na 3. mieste. Predbehol ho len Izrael a Singapur. Hneď za Slovenskom sa umiestnili krajiny ako Nový Zéland, Hongkong, Taiwan či Maďarsko.

Susedné Česko sa napríklad umiestnilo až na 21. mieste.

Rebríček sa každý deň mení

Krajiny menia rozsah obmedzení a opatrení každý deň, preto sa každý deň mení aj samotný rebríček. K 1. aprílu je Slovensko o niečo nižšie, ubsadili sme 11. priečku. Kleslo aj Česko, a to na 23. priečku. Najhoršie sa v rebríčku hodnotených krajín umiestnila India, ktorú tesne predbehlo Bulharsko.

Deep Knowledge Group pripravuje aj rebríčky porovnávajúce efektivitu krajín v liečení ľudí s ochorením COVID-19 a rizikovosť krajín, v ktorých sa táto choroba vyskytuje. V týchto rebríčkoch však Slovensko nefiguruje.

Total
34
Zdieľaní