Ľudia sa nudia, tak kupujú konzoly: Nárast v predajoch zaznamenáva Sony, Microsoft aj Nintendo

#OstaňDoma

8

Počas šíriacej sa pandémie koronavírusu je mnoho ľudí „povinných“ ostať doma. Niektorým to síce nevadí, no nájdu sa aj takí, ktorí sa po čase jednoducho začnú nudiť. A práve výsledkom nudy je nárast v predajoch viacerých populárnych herných konzol, informuje server Android Central.

Podľa dát od GSD, ktoré analyzoval tím z GamesIndustry.biz, predaje konzol v rozmedzí 16. až 22. marca vzrástli o 155 %, čo sa celkovo prekladá do 256 169 konzol. Ako sme už naznačili vyššie, nárast sa týka všetkých známych platforiem, a teda Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Predaje na území Talianska počas prvého týždňa uzavretia krajiny stúpli o 84 %. V druhom týždni uzavretia sa činili aj Španieli, ktorí prispeli k nárastu 66,1 %, no najviac k vysokému percentu prispeli Francúzi, ktorí v prvom týždni uzavretia prispeli nárastom dosahujúcim 140,6 %.

Čo sa týka Spojeného kráľovstva a Austrálie, v týchto oblastiach bol počas 12. týždňa roku 2020 zaznamenaný až 250 % a 285,6 % nárast.

Tento nárast je ale skutočným dôkazom toho, že mnoho ľudí koronavírus neberie na ľahkú váhu a skutočne sa snaží byť doma čo najviac. Ako ste na tom vy? Investovali ste počas nedávneho obdobia do novej konzoly?