Ľudia sa nudia, tak kupujú konzoly: Nárast v predajoch zaznamenáva Sony, Microsoft aj Nintendo

Tento nárast je skutočným dôkazom toho, že mnoho ľudí koronavírus neberie na ľahkú váhu a skutočne sa snažia byť doma čo najviac.

Počas šíriacej sa pandémie koronavírusu je mnoho ľudí “povinných” ostať doma. Niektorým to síce nevadí, no nájdu sa aj takí, ktorí sa po čase jednoducho začnú nudiť. A práve výsledkom nudy je nárast v predajoch viacerých populárnych herných konzol, informuje server Android Central.

Podľa dát od GSD, ktoré analyzoval tím z GamesIndustry.biz, predaje konzol v rozmedzí 16. až 22. marca vzrástli o 155 %, čo sa celkovo prekladá do 256 169 konzol. Ako sme už naznačili vyššie, nárast sa týka všetkých známych platforiem, a teda Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Predaje na území Talianska počas prvého týždňa uzavretia krajiny stúpli o 84 %. V druhom týždni uzavretia sa činili aj Španieli, ktorí prispeli k nárastu 66,1 %, no najviac k vysokému percentu prispeli Francúzi, ktorí v prvom týždni uzavretia prispeli nárastom dosahujúcim 140,6 %.

Čo sa týka Spojeného kráľovstva a Austrálie, v týchto oblastiach bol počas 12. týždňa roku 2020 zaznamenaný až 250 % a 285,6 % nárast.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Tento nárast je ale skutočným dôkazom toho, že mnoho ľudí koronavírus neberie na ľahkú váhu a skutočne sa snaží byť doma čo najviac. Ako ste na tom vy? Investovali ste počas nedávneho obdobia do novej konzoly?

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať