ProtonMail pre Android je po novom aplikáciou s otvoreným zdrojovým kódom

Vyššia bezpečnosť a ochrana súkromia.

0

Švajčiarsky ProtonMail je známou e-mailovou službou, ktorá si zakladá na ochrane súkromia a osobných údajov jej používateľov. Ako bezpečnejšiu alternatívu k službe Gmail ju využívajú aktivisti, novinári, ale aj ostatní používatelia.

ProtonMail už dávno neponúka len e-mailovú službu. K dispozícii je VPN, šifrovaný kalendár, správca kontaktov alebo aplikácia Bridge pre počítače, ktorá šifruje a dešifruje elektronickú komunikáciu pri vstupe a výstupe z počítača.

Všetky aplikácie od ProtonMail sú postavené na princípoch open source, teda otvorených zdrojových kódov. Výnimkou bola iba aplikácia ProtonMail pre Android, čo sa odteraz mení, ako informujú tvorcovia vo svojom blogu.

Kód aplikácie bol zároveň zverejnený na webe GitHub.

protonmail
Rozhranie e-mailového klienta ProtonMail

Bezpečnosť novej aplikácie pre Android preveril nezávislý audit spoločnosti SEC Consult, ktorá zistila, že v oblasti zabezpečenia nemá žiadne významnejšie slabiny. Vďaka open source riešeniu môže celá IT komunita jednoducho skúmať zabezpečenie aplikácie a hľadať prípadné zraniteľnosti.

Tých, ktorí nájdu chybu odmenia

Autorov, ktorí by slabinu v zabezpečení našli, prevádzkovatelia odmenia v rámci svojho Bug Bounty programu. Open source teda ešte viac vylepšuje bezpečnosť a súkromie aplikácie.

Pokiaľ ProtonMail nepoznáte a chcete komunikovať skutočne súkromne, navštívte oficiálne stránky služby, kde nájdete všetky podrobnosti a dostupné aplikácie. Základný balíček služby je bezplatný, no obmedzený.

Najlacnejšou ponukou je balíček Plus, ktorý stojí 5 € mesačne, resp. 48 € ročne.