oneplus 8

OnePlus potvrdzuje: Nová séria smartfónov ponúkne LPDDR5 RAM a UFS 3.0 úložisko

Novinky budú oveľa rýchlejšie a plynulejšie, a to najmä vďaka vysoko výkonnému čipsetu Snapdragon 865, LPDDR5 RAM a UFS 3.0 úložisku.

Spoločnosť OnePlus už o dva týždne predstaví svoju najnovšiu sériu smartfónov. O zariadeniach s označením OnePlus 8 už síce vieme dostatočné množstvo informácií, no stále sa objavujú ďalšie. Najnovšie zistenia sa týkajú typu RAM a úložiska. Tému spracoval server Android Community.

Zariadenia OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro budú vybavené špičkovými OLED displejmi so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Očakáva sa aj podpora 5G konektivity či prítomnosť čipsetu Snapdragon 865 od Qualcomm. Ďalej sa však spomína aj odolnosť IP68, podpora pre bezdrôtové nabíjanie a selfie fotoaparát v kruhovom výreze.

OnePlus 8: LPDDR5 RAM a UFS 3.0 úložisko

Čo sa týka výkonu, novinky jednoznačne prekonajú minuloročnú sériu. Budú oveľa rýchlejšie a plynulejšie, a to najmä vďaka vysoko výkonnému čipsetu, LPDDR5 RAM a UFS 3.0 úložisku.

Vďaka Snapdragon 865 sa údajne môžeme tešiť na až 25 % nárast výkonu v oblasti GPU i CPU. Výkon AI má pritom vzrásť až dvojnásobne. Čo sa týka spotreby batérie, tá by mala byť pri natáčaní videí nižšia o 16 %.

Operačná pamäť ponúka prenos dát o rýchlosti až 6 400 Mb/s (max 51,2 GB/s), pričom spotrebuje o 45 % menej energie. V rámci UFS 3.0 úložiska, rýchlosť čítania i zapisovania dosahuje 1 700 Mb/s.

Všetko sa oficiálne dozvieme už 14. apríla, kedy budú zariadenia predstavené.

Total
2
Zdieľaní