Ideálna súprava pre vlogerov? Nikon má riešenie na čele s bezzrkadlovkou Nikon Z50

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá má poskytovať všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá má poskytovať všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

Každý tvorca obsahu má vlastnú predstavu o zariadeniach, ktoré by chcel pri natáčaní videí používať. Dôležitá je nielen kamera, ale aj príslušenstvo v cenovom rozpätí, ktoré si ten či onen autor môže dovoliť.

Nikon sa rozhodol zacieliť na začínajúcich vlogerov zostavou pomerne výkonného hardvéru, ktorého základom je bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z50. Ten nedávno získal cenu za dizajn Red Dot Award 2020.

K fotoaparátu Nikon pribalí objektív NIKKOR Z DX 16-50 mm VR, montáž SmallRig, mini statív Manfrotto Pixi a smerový mikrofón Rode VideoMicro.

Foto: Nikon

Nikon Z50 disponuje APS-C snímačom s rozlíšením 20,9 Mpx, 4K videom pri 30 FPS, má vyklápateľný displej s dotykovým ovládaním, 209 bodov zaostrovania, inteligentné automatické zaostrovanie s detekciou očí, rýchle snímanie s 11 FPS, obrazový procesor EXPEED 6, alebo bezdrôtové pripojenie Wi-Fi a Bluetooth.

Foto: Nikon

Objektív NIKKOR Z DX 16 – 50 MM VR (F/3,5 – 6,3) dokáže zaostriť už na vzdialenosť 0,2 metra. Vybavený je nehlučným ovládacím prstencom a zabudovanou stabilizáciou, ktorá umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 expozičného stupňa.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Objektív je inak kompaktný, váži 135 gramov a v zasunutom stave je plochý ako palacinka.

Nikon si za tento set pýta 1109 €. V týchto chvíľach je už dostupný v oficiálnom e-shope výrobcu. Dokázali by ste si za danú sumu poskladať lepšiu zostavu? Pokojne sa s ňou pochváľte v diskusii.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať