Quick Charge 3+: Qualcomm ohlásil rýchle nabíjanie pre lacnejšie smartfóny

50 % batérie za 15 minút.

0
Foto: Qualcomm

Super výkonné technológie rýchleho nabíjania sú prevažnou doménou vlajkových lodí, ktoré nestoja zrovna málo. Qualcomm sa to rozhodol aspoň čiastočne zmeniť novým štandardom Quick Charge 3+.

Quick Charge 3+ je akousi kombináciou vlastností dvoch predchádzajúcich štandardov Quick Charge 3 a Quick Charge 4+. V prvom rade tu je rýchlosť. Systém dokáže nabiť batériu za 15 minúť na 50 % jej kapacity.

Rýchlosť nabíjania teda stúpla oproti predchádzajúcej generácii o 35 %. Podarilo sa tiež zredukovať teplo, ktoré rýchle nabíjanie generuje, a to až o 9 stupňov Celzia.

Foto: Qualcomm

Druhou kľúčovou výhodou je, že takto rýchle nabíjanie sa bude dať dosiahnuť s nabíjačkou, ktorá má na jednom konci konektor USB-A a na druhom konci USB-C.

Qualcomm uvádza, že nová technológia rýchleho nabíjania bude zo začiatku dostupná v zariadeniach s čipsetmi Snapdragon 765 a Snapdragon 765G. Tie sú síce lacnejšie ako vlajkové lode, na druhú stranu ale nejde o úplne cenovo najdostupnejšie smartfóny.

V priebehu roka 2020 sa podpora postupne rozšíri o ďalšie mobilné platformy. Technológia Quick Charge 3+ je samozrejme spätne kompatibilná. Jej celkový maximálny výkon dosahuje 60W (20V/3A).