Huawei minulý rok minul na súčiastky z USA vyše 18 miliárd dolárov. Iné alternatívy vraj nehľadá

"Vyjadrenie niekoľkých politikov nereprezentuje názor celého parlamentu."

1
Huawei P40

Zakladateľ a aktuálny CEO Huawei, Ren Zhengfei, v nedávnom rozhovore prezradil, že spoločnosť minulý rok minula vyše 132 miliárd čínskych jüanov (cca 17,2 miliárd eur) na súčiastky zo Spojených štátov amerických. Reč je, pochopiteľne, o súčiastkach pre smartfóny, informoval server Gizmochina.

Huawei aj napriek sankciám dováža zo Spojených štátov nemalé množstvo kľúčových súčiastok. Ren dokonca dodal, že spoločnosť momentálne nehľadá žiadne alternatívy. Ako sme už uviedli vyššie, minulý rok na súčiastky minula v prepočte vyše 17 miliárd eur. Len pre porovnanie, v roku 2018 bola táto suma o takmer 7 miliárd eur nižšia.

Čínsky výrobca sa podľa CEO týmto spôsobom snaží udržať dobré či až priateľské vzťahy so svojimi dodávateľmi zo Spojených štátov. „Verím, že Spojené štáty americké budú vždy naším dobrým priateľom,“ dodáva.

To však nie je všetko. Generálny riaditeľ spoločnosti počas rozhovoru prehlásil, že „vyjadrenie niekoľkých politikov nereprezentuje názor celého parlamentu“.

Huawei teda jednoducho nevidí dôvod na zmenu dodávateľov kľúčových komponentov pre svoje smartfóny. Taktiež musíme poznamenať, že najnovšia séria smartfónov z dielne čínskeho giganta, Huawei P40, z veľkej časti pozostáva zo súčiastok pochádzajúcich z domáceho trhu.