ICQ je späť: Nová aplikácia pre desktopy a smartfóny ponúka vylepšný dizajn a funkcie

Aby sa služba stala na pomerne presýtenom trhu opäť relevantnou, musela prísť s drastickými zmenami dizajnu a novými funkciami.

Väčšina z vás si isto aspoň matne pamätá chatovaciu službu ICQ, ktorú už dlhší čas mnohí označujú za mŕtvu. Jej nová aplikácia s vylepšeným dizajnom a funkciami však tvrdí opak.

Ako píše server živě.cz, služba nesie označenie ICQ New a je dostupná pre desktopy s operačnými systémami Windows, macOS, Linux, no aj smartfóny bežiace na systéme Android a iOS.

ICQ New: Nový dizajn a funkcie

Aby sa služba stala na pomerne presýtenom trhu opäť relevantnou, musela prísť s drastickými zmenami dizajnu a novými funkciami.

Medzi ne môžeme napríklad zaradiť možnosť prevodu hovoreného slova na písaný text či funkciu rýchlych odpovedí. Jej podstata je pomerne jednoduchá – keď obdržíte správu, služba analyzuje jej obsah a ponúkne vám možnosti najvhodnejších odpovedí a samolepiek, ktorými môžete len prostredníctvom jediného kliknutia rýchlo a pohodlne reagovať.

Nesmieme samozrejme zabudnúť ani na funkciu push-to-talk, skupinové konverzácie s maximálnou kapacitou 25 účastníkov a možnosť synchronizácie medzi viacerými zariadeniami.

ICQ New taktiež ponúkne aj tzv. kanály, v ktorých bude môcť každý užívateľ publikovať fotografie, videá či poznámky. Tieto kanály môžu následne ostatní používatelia sledovať. Funkcionalita tejto možnosti sa tak dá prirovnať k sledovaniu určitého profilu na službách ako Instagram, Facebook či Twitter.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Vynovené ICQ ďalej ponúkne možnosť uskutočňovania telefónnych hovorov a videochatov, kde maximálny počet účastníkov dosahuje 30 osôb. Dostupná je aj možnosť zdieľania obrazovky.

Na záver spomenieme aj vylepšenia týkajúce sa klasickej textovej komunikácie. Pod tie môžeme zaradiť možnosť ostránenia či úpravy odoslaných správ. Tvorcovia taktiež spomínajú aj možnosť odpovede na viaceré otázky naraz.

Aj pri slabšom či menej kvalitnom pripojení

Jednou z najväčších výhod nového ICQ však podľa všetkého bude jeho práceschopnosť. Tvorcovia aplikácie totiž tvrdia, že ICQ New bude používateľom verne slúžiť aj pri slabšom či menej kvalitnom pripojení.

Čo sa týka bezpečnosti, telefónne číslo každého používateľa je štandardne skryté, a teda je viditeľná len prezývka. Aplikáciu si taktiež budete môcť zabezpečiť PIN kódom.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať