Microsoft, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter a YouTube spájajú sily: Bojujú proti dezinformáciam o koronavíruse

Najväčšie svetové technologické spoločnosti spájajú sily. Ich cieľom je bojovať proti dezinformáciám spojenými s šíriacim sa koronavírusom.

Najväčšie svetové technologické spoločnosti spájajú sily. Ich cieľom je bojovať proti dezinformáciam spojenými s šíriacim sa koronavírusom. Do skupiny patrí Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Reddit, Twitter a YouTube, píše The Verge.

“Pomáhame miliónom ľudí, aby ostali v spojení, no zároveň bojujeme proti falošným informáciám o koronavíruse, a to formou uprednostňovania dôveryhodného obsahu na našich platformách a zdieľania aktualizovaných informácií za pomoci zdravotníckych organizácií po celom svete. Pozývame aj iné spoločnosti, aby sa k nám pridali, keďže pracujeme na tom, aby sme naše komunity udržali zdravé a v bezpečí.”

Zatiaľ nie je jasné, čo všetko bude toto spoločné úsilie zahŕňať. Nie všetky zúčastnené spoločnosti totiž prezradili, na čom presne pracujú či aký efekt bude mať ich konanie na existujúce pravidlá a podmienky.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Dôležité je, že chybné informácie o koronavíruse sa v obrovskom množstve od decembra šíria naprieč internetom a je dôležité, aby bolo proti nim adekvátne zakročené. Spoločnosti už aktívne odstraňujú hoaxy o falošných liekoch na koronavírus či neprimeranom náraste cien viacerých produktov a služieb.

Zástupcovia viacerých spoločností zo Silicon Valley sa minulý týždeň stretli s Trumpovou administratívou, aby rokovali o nutných opatreniach na boj s dezinformáciami. Aby sme boli konkrétnejší, s administratívou sa stretli zástupcovia zo spoločností Facebook, IBM, Microsoft, Twitter a Cisco.

Tento krok zo strany svetových gigantov bol skutočne nevyhnutný, keďže falošné informácie začínajú prekračovať všetky možné hranice. Ako príklad môžeme použiť nedávnu falošnú správu o tom, že Trump plánuje kompletne uzavrieť celé Spojené štáty americké. Na zoznam nepravdivých informácií môžeme zaradiť aj odstavenie metra na území mesta New York.

Total
72
Zdieľaní
Total
72
Zdieľať