Google pracuje na vlastnej platobnej karte v štýle Apple Card

Spoločnosť Apple predstavila v marci minulého roka Apple Card – kreditnú kartu, ktorá rozšírila možnosti platobného systému od Apple.

Spoločnosť Apple predstavila v marci minulého roka Apple Card – kreditnú kartu, ktorá rozšírila možnosti platobného systému od Apple.

Ako býva zvykom, Apple si dal na karte záležať. Kartu vytvorila americká banka Goldman Sachs, má titánovú povrchovú úpravu, je nadštandardne bezpečná a dá sa s ňou platiť všade, kde akceptujú službu Apple Pay.

Sú tu aj ďalšie výhody. Ide napr. o systém odmeňovania pri nákupoch alebo kľúčové prevádzkové poplatky, ktorými Apple držiteľov karty nezaťažuje. Karta je zatiaľ dostupná len pre vybraných užívateľov z USA.

Dalo sa predpokladať, že Apple Card nezostane bez odozvy. Teraz to potvrdzuje správa serveru TechCrunch, podľa ktorej chystá vlastnú platobnú kartu aj Google. Na rozdiel od Apple Card má ísť o debetnú, nie kreditnú kartu.

Foto: TechCrunch

Pochopiteľne, karta bude súčasťou systému Google Pay. Aj v tomto prípade zohrá úlohu podrobné sledovanie platieb, nákupov a výdavkov, čo je určite užitočné pre každého spotrebiteľa. Google Card, ak ju tak zatiaľ predbežne nazveme, bude mať aj digitálnu podobu pre potreby platieb v online obchodoch.

TIP REDAKCIE
Galaxy S21 FE má byť skutočne predstavený až začiatkom januára: Ako to ovplyvní vlajkové lode?

Aj v tomto prípade bude platiť, že používanie karty Google spojí s vysokou mierou bezpečnosti. Karta sa bude dať zablokovať napr. pri krádeži či strate priamo z aplikácie Google Play.

Foto: TechCrunch

TechCrunch nespomína, či Google svoju kartu spojí s výhodami, ktoré by mali podobu rôznych zliav na vybrané produkty a služby alebo spätného získavania malej časti kúpnej ceny.

Nakoniec, projekt je zatiaľ vo fáze vývoja a nespomína sa, kedy by mohol uzrieť komerčné svetlo sveta. Kľúčové bude samozrejme nadviazanie spolupráce s bankami, poisťovňami a finančnými inštitúciami, ako aj absolvovanie schvaľovacích procesov príslušnými úradmi.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať