our planet

Dokumentárne filmy od Netflixu si teraz môžete pozrieť bezplatne priamo na YouTube

Streamovací gigant Netflix podporuje vzdelávanie a umožňuje učiteľom prehrávať jeho dokumentárne filmy v triedach a vzdelávacích inštitúciách.

Streamovací gigant Netflix podporuje vzdelávanie a umožňuje učiteľom bezplatne prehrávať jeho dokumentárne filmy v školských triedach a vzdelávacích inštitúciách.

Keďže sú školy v mnohých krajinách sveta zatvorené, Netflix vybrané dokumentárne filmy jednoducho zverejnil na YouTube. Pozrieť si ich tak môže každý a určite by tak aj mal učiniť. Na bezplatnú dostupnosť filmov upozornil portál indiewire.com.

Netflix totižto zverejnil vysoko hodnotené a obľúbené dokumentárne filmy, z ktorých sa vďaka pútavej forme dá veľa dozvedieť. Zamerané sú na rôzne oblasti.

Za pozornosť určite stojí mimoriadne úspešná séria Our Planet (CSFD 96 %), ktorá odhaľuje krásu našej planéty a sleduje vplyv klimatických zmien. Ďalším atraktívnym dielom je Explained (CSFD 85 %) – náučný seriál z produkcie Fox, ktorý sa zaoberá širokou škálou tém, napr. kryptomenami, stravovaním, hudbou a mnohými ďalšími.

dokumentarne filmy
Foto: Netflix

Kreatívne duše by mal potešiť seriál Abstract: The Art of Design (CSFD 88 %) zaoberajúci sa umením, dizajnom, tvorivými procesmi a osobnosťami, ktoré sa jednotlivým žánrom úspešne venujú.

Menšou komplikáciou je, že sú videá dostupné len v originálnom znení. Na titulky musia diváci zabudnúť.

Kde presne na YouTube dokumentárne filmy nájdete? Stačí prejsť na tento odkaz, ktorý vám zobrazí ich kompletný zoznam pripravený na prehrávanie.

Total
23
Zdieľaní