samsung galaxy fold

Galaxy Fold 2 má byť vybavený 7,59-palcovým displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

Ross Young z Display Supply Chain Consultants zverejnil špecifikácie displejov, ktoré budú súčasťami nového skladacieho smartfónu spoločnosti Samsung.

Samsung Galaxy Fold pre Samsung predstavoval výrazný krok vpred. Priniesol novú technológiu a nový typ zariadení. Mal však aj veľké množstvo chybičiek, ktoré sa Samsung podarí opraviť v jeho pokračovaní.

Ross Young, zakladateľ a generálny riaditeľ Display Supply Chain Consultants, na Twitteri zverejnil podrobné špecifikácie displejov, ktoré budú súčasťami nadchádzajúceho skladacieho smartfónu z dielne spoločnosti Samsung, Galaxy Fold 2.

Ako už naznačovali dávnejšie predikcie, Galaxy Fold 2 bude podľa všetkého vybavený 7,59-palcovým displejom s rozlíšením 2 213 x 1 689 pixelov a hustotou pixelov 372 ppi. Pri internom displeji bude použitá vrstva LPTO.

Displej ponúkne niekoľkých šikovných vylepšení. Ako prvú spomenieme obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Taktiež sa dočkáme implementácie UTG (ultratenkého skla), ktoré si, podobne ako Galaxy Z Flip, bude vyžadovať plastovú ochrannú vrstvu. Čo sa týka predného fotoaparátu, ten má poputovať do kruhového výrezu. Ďalšou skvelou správou je, že Galaxy Fold 2 bude podporovať S-Pen.

Vylepšení sa dočkáme aj v oblasti vonkajšieho displeja. Namiesto 4,6-palcového panelu sa Samsung údajne rozhodol pre implementáciu 6,23-palcového displeja s rozlíšením 2 267 x 819 pixelov, kruhovým výrezom a obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Vrstva LTPS naznačuje, že pôjde o LCD panel.

Zatiaľ však nie je isté, či sú uvedené špecifikácie pravdivé, čiže vám ich odporúčame brať s aspoň menšou rezervou.

Total
3
Zdieľaní