Call of Duty: Mobile rozbieha e-sport turnaj. V cenách je viac ako 1 milión dolárov

Call of Duty: Mobile je vele úspešnou mobilnou hrou z dielne spoločnosti Activision, ktorá si za krátky čas našla množstvo oddaných hráčov.

Call of Duty: Mobile je vele úspešnou mobilnou hrou z dielne spoločnosti Activision, ktorá si za krátky čas našla množstvo oddaných hráčov.

Len za prvý týždeň od oficiálneho vydania hry, ktoré prebehlo ešte v minulom roku, zaznamenali tvorcovia viac ako 100 miliónov inštalácií.

Keďže sa hra teší masívnej obľube, bola by škoda túto situáciu nevyužiť pre usporiadanie turnaja, kde by si mohli tí najlepší hráči pomerať sily a niečo aj vyhrať.

Activision predstavil Call of Duty: Mobile World Championship 2020, turnaj z kategórie takzvaných elektronických športov, ktorý je trochu zdĺhavý, no hodnotný. Víťazi si rozdelia viac ako 1 milión dolárov, píše The Verge.

call of duty

Nejde len o hotovosť, ale aj položky z mikro transakcií, ktoré sa dajú v hre Call of Duty: Mobile zakúpiť. Online kvalifikácia do turnaja sa spustí 30. apríla a prebiehať bude až do 24. mája. Turnaj odštartuje vzápätí po kvalifikácii.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Zatiaľ nepoznáme štruktúru turnaja ani ďalšie podrobnosti. Organizátori ich zverejnia neskôr. Aktuálne informácie sú dostupné na tejto adrese. V segmente e-sport turnajov dominujú skôr počítačové a konzolové hry než hry pre mobilné zariadenia.

Získavajú však na popularite. Týmto smerom sa už vydali tvorcovia hier PUBG Mobile alebo napr. Clash Royale a Brawl Stars, ktoré má na svedomí štúdio Supercell.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať