Tesla Model S

Tesla si pripisuje obrovský úspech: Automobilka vyrobila svoje miliónte vozidlo

Spoločnosť dokázala tento úspech dosiahnuť aj napriek mnohým kritikám, ktoré ju ešte niekoľko rokov dozadu odsudzovali k záhube.

Či uznávate Elona Muska alebo nie, musíte uznať, že to, čo Tesla dokázala vo svete elektromobilov dosiahnuť za relatívne krátku dobu, je skutočne mimoriadne.

Spoločnosť je dnes známa ako jedna z najväčších automobiliek, ktorá chrlí jeden elektromobil za druhým. Ešte v roku 2008 Tesla prišla na scénu so svojím originálnym Tesla Roadster. Teraz, o 12 rokov neskôr, sa výrobca pýši ďalším veľmi významným úspechom. Nedávno totiž vyrobil svoj miliónty elektromobil, píše web BGR.

Spoločnosť dokázala tento úspech dosiahnuť aj napriek mnohým kritikám, ktoré ju ešte niekoľko rokov dozadu odsudzovali k záhube. Milión elektromobilov na konte dokazuje, že Tesla je vytrvalá, ochotná riskovať a prijíma najnovšie inovácie.

Napriek všetkému to ale vyzerá, že automobilka sa stále ešte len rozbieha. Na území Nemecka aktuálne stavia novú Gigafactory, z ktorej budú vychádzať čerstvé elektromobily Model Y. S produkciou sa má začať v roku 2021.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

Na cesty však plánuje pretlačiť aj Tesla Semi, novú generáciu Tesla Roadster a taktiež aj kontroverzný Cybertruck, z ktorého si ľudia veľmi radi uťahujú, a to predovšetkým kvôli jeho netradičnému vzhľadu.

Tesla má do budúcnosti rozhodne veľké plány. Len čas ukáže, čím nás ešte dokáže prekvapiť.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať