Telekom robí ďalšie zmeny: Kvôli koronavírusu mení názov svojej siete

Pomôcť v boji proti šíriacej sa nákaze koronavírusom sa firmy snažia rôznymi spôsobmi. Jeden z tých kreatívnejších práve nasadil slovenský operátor Telekom.

Pomôcť v boji proti šíriacej sa nákaze koronavírusom sa firmy snažia rôznymi spôsobmi. Jeden z tých kreatívnejších práve nasadil slovenský operátor Slovak Telekom. Ten úplne mení názov svojej mobilnej siete.

Namiesto klasického prihlásenia do siete „Telekom SK“ sa odteraz budete prihlasovať do siete „T-Zostante doma“. „V súvislosti so súčasnou situáciu sa Slovak Telekom rozhodol zmeniť názov svojej mobilnej siete. Zákazníci operátora si na displejoch svojich telefónov od dnešného dňa môžu nájsť miesto názvu siete Telekom SK priamo výzvu „T-Zostante doma,” vysvetľuje hovorca spoločnosti, Michal Korec.

Cieľom Telekomu je aspoň takto symbolicky ľuďom pripomenúť, aby rešpektovali preventívne opatrenia a správali sa zodpovedne. Zmena názvu siete by sa mala prejaviť automaticky, prípadne po reštarte telefónu.

Zmena sa najprv prejaví na zariadeniach bežiacich na operačnom systéme iOS, neskôr začnú pribúdať aj Android smartfóny či klasické telefóny. Telekom upozorňuje aj na rôzne benefity, ktoré si pre svojich zákazníkov pripravil. Nižšie nájdete časť tlačovej správy, ktorú sme obdržali.

Dáta, filmy či TV zadarmo

Telekom nadväzuje na viaceré minulé opatrenia, keď zákazníkom oznámil Nekonečný balík dát nielen na marec, ale aj na apríl. Pre TV zákazníkov sú sprístupnené viaceré detské, filmové a dokumentárne kanály na Magio TV a 10 bezplatných filmov na Magio GO. Do konca marca môžu používatelia predplatených služieb Easy a Juro získať 50% extra kredit pri prvom dobití.

Telekom nezabúda ani na firmy a podnikateľov, ktorí potrebujú pomoc rovnako ak nie viac ako všetci ostatní. Aj biznis zákazníci budú môcť počas apríla využívať Nekonečný balík dát a mať k dispozícii obrovské množstvo dát na prácu odkiaľkoľvek. Firemní zákazníci môžu získať zdarma na pol roka Microsoft Teams Cloud Solutions na pol roka zdarma, užitočný nástroj na tímovú spoluprácu aj pri práci z domova.

Pomoc pre seniorov, učiteľov i mladých

Okrem toho Telekom pomáha aj ďalšou formou. Ako reakciu na súčasnú situáciu zriadil Telekom pre Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VUDPaP) bezplatnú krízovú Zelenú linku na čísle 0800 864 883. Špeciálnym príspevkom podporil aj internetovú linku dôvery pre mladých IPčko, v ktorej psychológovia pomáhajú anonymne prostredníctvom chatu a e-mailu mladým ľuďom riešiť ich problémy.

Zároveň Telekom podporil aj Inšpiratívne webináre pre učiteľov, ktoré organizujú Komenského inštitút a Učiteľ Slovenska, v ktorých pôsobí Telekom ako hlavný partner. Pomocou online školení pre pedagógov, budú pedagógovia zdieľať svoje nápady, ako efektívne pristupovať k online vyučovaniu pomocou internetu.

Od piatka 13.3. má Telekom nasadené bezplatné hovory na viac ako 50 čísel úradov verejného zdravotníctva.

A vzhľadom na mimoriadnu situáciu Telekom vychádza v ústrety aj spoluobčanov so sluchovým postihnutým. Preto je online tlmočenie pre Nepočujúcich v súčasnosti poskytované 7 dní v týždni a 24 hodín denne.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať