Lajk

Facebook hlási 1 000 % nárast aktivity: Táto funkcia rastie najrýchlejšie

Po tom, ako mnohé štáty ľuďom prikázali zdržiavať sa doma sa ľudia rozhodli komunikovať inak. Na debaty využívajú hlavne Facebook.

Po tom, ako mnohé štáty ľuďom prikázali zdržiavať sa doma sa ľudia rozhodli komunikovať inak. Na debaty využívajú digitálne prostriedky, a to hlavne tie, ktoré sú zabudované do sociálnych sietí. Všimol si to aj Facebook, ktorý hlási obrovský nárast v počte videohovorov.

Po tom ako Taliansko schválilo a uviedlo do platnosti povinnú karanténu ľuďom neostalo nič iné ako obrátiť sa na sociálne siete.  Práve Taliansko sa postaralo o najvýraznejší rast počtu skupinových hovorov. Facebook v tejto oblasti pozoruje až 1 000 % nárast. Okrem toho ľudia uzatvorení vo svojich domovoch trávia v aplikáciách patriacich do skupiny Facebook až o 70 % viac času.

Populárne nie sú len videohovory, ale aj posielanie správ. To sa v najzasiahnutejších regiónoch zvýšilo až o 50 % naprieč všetkými platformami Facebooku, do ktorého patrí aj WhatsApp a Instagram.

Facebook: Nové rekordy každý deň

Facebook upozorňuje, že udržať jeho infraštruktúru nie je jednoduché. Mnohí z ich zamestnancov totiž taktiež pracuje z domu, pričom každý deň má „padnúť“ nejaký iný rekord.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

Jedným z krokov, ktorý sociálnej sieti umožní fungovať stabilne je aj zníženie kvality videí. Podobný krok spravili aj služby ako YouTube, Netflix a ďalší.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať