Motorola Moto G8 oficiálne: HD+ displej, 4 000 mAh batéria, 3 foťáky a príjemná cena

Oplatí sa oproti Moto G7?

0
Zdroj: Motorola - via Android Authority

Spoločnosť Motorola predstavila ďalší kúsok patriaci do série Moto G, ktorú môžeme zaradiť do nižšej strednej triedy. Reč je o modeli Moto G8, priamom nástupcovi Moto G7. Téme sa venoval server Android Authority.

Moto G8 je vybavený procesorom Snapdragon 665, pričom o pomerne slušnú výdrž sa stará batéria s kapacitou 4 000 mAh. Len pre porovnanie, predošlá verzia ponúkala čipset Snapdragon 632 a 3 000 mAh batériu.

Nepotešilo nás však len 10 W rýchlonabíjanie. Moto G7 totiž disponoval podporou pre „až“ 15 W rýchlonabíjanie. A keď si porovnáme kapacity týchto dvoch modelov, je zrejmé, že novší z nich sa bude nabíjať oveľa dlhšie ako ten starší.

HD+ namiesto FullHD+

Pri nabíjaní však negatíva nekončia. Moto G8 je síce z prednej strany pokrytý rozmernejším LCD displejom (6,4″), no má len HD+ rozlíšenie. Moto G7 je vybavený menším 6,2″ displejom, avšak s FullHD+ rozlíšením.

Zdroj: Motorola – via Android Authority

3 foťáky, 4 GB RAM a Android 10

Vráťme sa však späť k tým pozitívnejším novinkám. Na zadnej strane zariadenia môžeme nájsť trojicu fotoaparátov s 16 Mpx hlavným snímačom. K dispozícii je aj 8 Mpx ultraširoký a 2 Mpx makro snímač. Na prednej strane, v kruhovom výreze, sa nachádza 8 Mpx selfie fotoaparát.

Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na RAM s kapacitou 4 GB, 64 GB úložisko, Android 10 či 3,5 mm výstup pre slúchadlá.

Neskôr aj v Európe

Moto G8 sa začal predávať v Brazílii, a to za približne 252 €. Postupne by sa mal dopracovať aj na ostatné trhy, dokonca aj na európsky. U nás by sa jeho cena mohla pohybovať okolo hranice 210 €.