Motorola Edge+: Očakávaná vlajková loď pózuje na prvých záberoch

Spoločnosť Motorola tento rok predstaví po dlhej dobe vlajkovú loď, čo je známe už od januára. Teraz získavame prvý pohľad na to, ako bude približne vyzerať.

Spoločnosť Motorola tento rok predstaví po dlhej dobe vlajkovú loď, čo je známe už od januára. Teraz získavame prvý pohľad na to, ako bude približne vyzerať.

Vlajková loď by sa mala nazývať Motorola Edge+. Vzhľad zariadenia zobrazuje vizualizácia, ktorú pripravil Steve Hemmerstoffer a publikoval web pricebaba.com. Steve Hemmerstoffer pravidelne zásobuje verejnosť vizualizáciami ešte nepredstavených zariadení, ktoré zvyknú byť relatívne presné.

motorola edge+
Foto: Steve Hemmerstoffer/pricebaba.com

Dizajn zariadenia je už na prvý pohľad prémiový. Máme tu veľký displej s tenkými horizontálnymi rámikmi, výrazne zakrivené postranné okraje a až neprirodzene malý otvor pre selfie kameru. V skutočnom zariadení bude zrejme o niečo väčší.

Na zadnej strane sa nachádza trojica vertikálne uložených fotoaparátov s pomerne veľkými objektívmi a logo výrobu s prstencom, ktoré bude slúžiť ako notifikačné svetlo. Snímač odtlačkov sa zrejme dostane pod obrazovku.

motorola edge+
Foto: Steve Hemmerstoffer/pricebaba.com

O fotoaparátoch nie sú známe žiadne detaily, pravdepodobne ale pôjde o obvyklé kombo s hlavným snímačom obrazu s vysokým rozlíšením, ktorý doplní širokouhlá jednotka a modul s optickým priblížením.

Motorola Edge+

Smartfón bude poháňať čipset Snapdragon 865 s 5G modemom X55, 128 GB úložiskom a 8 GB operačnou pamäťou. Drahšia verzia obdrží 12 GB RAM. OLED obrazovka s uhlopriečkou 6,67-palca dostane FHD+ rozlíšenie a 90 Hz obnovovaciu frekvenciu.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!
Foto: Steve Hemmerstoffer/pricebaba.com

Do tela s približnou hrúbkou 9,5 mm by mal výrobca vtesnať batériu s kapacitou 5170 mAh, ktorá predpovedá dlhú výdrž na jedno nabitie. Motorola Edge+ by mala podľa tradície využívať čistý operačný systém Android v najnovšej verzii podobne, ako napr. zariadenia od Nokie.

Výrobca si ale zrejme neodpustí softvérové vylepšenie v podobe praktických Moto akcií. Motorola Edge+ ma zatiaľ jednu veľkú chybu. V Európe sa asi predávať nebude. Dostupnosť síce zatiaľ nikto nepotvrdil, no už teraz sa hovorí o tom, že smartfón bude exkluzívnou záležitosťou amerického operátora Verzion.

Možno výrobca prekvapí a vlajkovú loď časom privezie aj do Európy. Všetko by sme sa mali dozvedieť v tomto, alebo v budúcom mesiaci. Pôvodne sa malo predstavenie odohrať koncom februára na MWC 2020, udalosť však bola zrušená kvôli koronavírusu.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať