xiaomi mi A2

Android 10 dostáva ďalší smartfón od Xiaomi. Chystá sa aj pre ROG Phone II od ASUS

Aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému Android dostáva ďalší smartfón z kategórie Android One. Ide o model Xiaomi Mi A2 Lite.

Aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému Android dostáva ďalší smartfón z kategórie Android One. Ide o model Xiaomi Mi A2 Lite, ktorý bol predstavený ešte v roku 2018.

Xiaomi Mi A2 Lite bol alternatívou k súrodencovi Redmi 6 Pro, ktorý však využíva čistú formu operačného systému bez nadstavby MIUI. Na trh bol uvedený ešte s OS Android Oreo. Začiatkom roka 2019 dostal aktualizáciu na verziu 9 Pie.

Podľa oficiálneho fóra na mi.com teraz výrobca začína s distribúciou aktualizácie na OS Android 10 v medzinárodnej verzii. Aktualizáciu zo začiatku dostane pár vybraných zariadení. Ak sa neobjavia žiadne neočakávané chyby, výrobca aktualizácie rozbehne naplno pre všetkých užívateľov.

Android 10
Zdroj: mi.com

Výrobca nedávno spustil aktualizáciu aj pre model Mi A3, ktorý taktiež využíva čistý operačný systém Android. Doručovanie aktualizácie však musel prerušiť, keďže sa používatelia smartfónu sťažovali na rôzne problémy, ktoré aktualizácia spôsobila.

ASUS ROG Phone II

Android 10 dostane v blízkej budúcnosti aj popredný smartfón pre hráčov hier, ASUS ROG Phone 2. Vývojári testujú novú verziu systému od decembra 2019. Prvé beta verzie obsahovali množstvo chýb, nesprávne fungoval režim Game Mode alebo celé užívateľské prostredie.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

ASUS dostupnosť stabilnej verzie OS Android 10 potvrdil na sociálnej sieti Twitter (ROG Global), neskôr ale administrátori príspevok stiahli. Užívatelia dostupnosť aktualizácie zatiaľ nehlásia, podľa zdrojov by sa ale mala rozbehnúť ešte tento týždeň. Nejaký čas potrvá, kým sa dostane k všetkým zariadeniam ROG Phone 2.

Android 10
Príspevok z @ASUS_ROG, ktorý administrátori po čase stiahli.

Smartfón bol predstavený s OS Android 9 Pie. To znamená, že v budúcnosti dostane ešte jednu veľkú systémovú aktualizáciu, na verziu Android 11. Pre vyššie spomenutý model Xiaomi Mi A2 Lite by malo ísť o poslednú veľkú aktualizáciu.

Ešte rok ale bude dostávať bezpečnostné záplaty, menšie aktualizácie priamo od Google.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať