AnTuTu je preč: Z obchodu Play zmizli aplikácie pre meranie výkonu mobilných zariadení

Softvérové nástroje AnTuTu patria dlhodobo k najobľúbenejším v kategórii prostriedkov pre testovanie a porovnávanie výkonu mobilných zariadení.

Softvérové nástroje AnTuTu patria dlhodobo k najobľúbenejším v kategórii prostriedkov pre testovanie a porovnávanie výkonu mobilných zariadení.

Aplikácie AnTuTu boli dostupné v obchode Play, čo sa koncom februára zmenilo. Google odstránil všetky tri doteraz dostupné aplikácie – 3DBench, Antutu Benchmark a AItutu Benchmark.

Odstránenie aplikácií prekvapilo, keďže sa v súvislosti s nimi neobjavili žiadne správy o bezpečnostnej hrozbe alebo porušovaní pravidiel obchodu Google Play. Podľa servera AndroidPolice ale existuje pomerne logické vysvetlenie, prečo k odstráneniu aplikácii došlo.

Jednoduché vysvetlenie

Google nedávno z obchodu Play odstránil všetky aplikácie čínskej vývojárskej spoločnosti Cheetah Mobile, ktoré opakovanie nedodržiavali pravidlá obchodu Google Play, a boli súčasťou podvodov s reklamou.

Aplikácie AnTuTu v obchode Play už nenájdete.

Softvérové nástroje AnTuTu podľa všetkého patria do portfólia Cheetah Mobile, preto ich dostihol rovnaký osud ako ostatné aplikácie spoločnosti. Cheetah Mobile sa ale k AnTuTu priamo nehlási.

Odkaz na pravidlá ochrany osobných údajov, ktoré boli zverejnené pri aplikáciách AnTuTu, smeroval na internetovú stránku spoločnosti Cheetah Mobile. AndroidPolice ďalej zistil, že spoločnosti Beijing Antutu Technology Co. a Cheetah Mobile riadi z pozícií predsedu a riaditeľa rovnaká osoba – Fu Sheng.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Vrátia sa ešte?

V neskoršom stanovisku tieto väzby ako dôvod odstránenia aplikácií potvrdila aj samotná spoločnosť Beijing Antutu Technology Co. Teraz pracuje na tom, aby sa aplikácie opäť vrátili do obchodu Google Play. Či však zmeny v obchodných podmienkach aplikácií uspokoja bezpečnostný tím Google môžeme len hádať.

Aplikácie AnTuTu sa dajú nainštalovať manuálne prostredníctvom APK súborov, ktoré sú dostupné na oficiálnych stránkach spoločnosti. Takýto spôsob inštalácie sa ale vo všeobecnosti neodporúča z bezpečnostných dôvodov. Určený je skôr pre technicky skúsenejších používateľov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať