Xiaomi mi A3

Máte tento smartfón? Android 10 spôsobuje problémy, nesťahujte aktualizáciu

Xiaomi Mi A3 bol predstavený minulý rok v lete. Výrobca stavil na čistý operačný systém, 48 Mpx fotoaparát, objemnú batériu a na tradične konkurencie schopnú cenu.

Xiaomi Mi A3 bol predstavený minulý rok v lete. Výrobca stavil na čistý operačný systém, 48 Mpx fotoaparát, objemnú batériu a na tradične konkurencie schopnú cenu.

Xiaomi Mi A3 patrí do klubu Android One zariadení. Čistý operačný systém bez grafickej nadstavby výrobcu sľubuje rýchly a spoľahlivý chod, garantované systémové aktualizácie a taktiež bezpečnostné aktualizácie.

To je v triede cenovo dostupnejších zariadení prínosom, keďže im výrobcovia (česť výnimkám) nevenujú toľko softvérovej pozornosti ako napríklad drahším modelom a vlajkovým lodiam.

Xiaomi Mi A3 začal v posledných dňoch získavať očakávanú aktualizáciu na operačný systém Android 10. Žiaľ, aktualizáciu po krátkom čase zastavil, ako upozorňuje GSM Arena. Dostupná je len čerstvá bezpečnostná záplata.

Android 10
Android 10 pre Xiaomi Mi A3 prinesie tmavý režim, ovládanie gestami a lepšiu kontrolu nad súkromím.

Používatelia smartfónu sa totižto na technickej podpore výrobcu sťažovali na problémy, ktoré aktualizácia spôsobila. Jeden z užívateľov napríklad opísal, že displej jeho smartfónu po aktualizácii prestal reagovať. Nešlo o ojedinelý prípad.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Na komplikácie poukázalo viacero používateľov, kvôli čomu výrobca aktualizáciu zastavil. Softvéroví inžinieri teraz musia skúmať, čo ich spôsobilo. Hneď, ako problémy vyriešia, aktualizáciu opäť sprístupnia.

Momentálne nie je jasné, ako dlho to môže trvať. Novej verzie systému sa používatelia smartfónov Mi A3 určite dočkajú. Len budú musieť byť ešte nejaký čas trpezliví.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať