AKTUÁLNE: Oddnes na pošte nekúpite 4ku a ďalšie, návštevu dobre zvážte

Pošta oddnes, 18. marca, výrazne obmedzí služby, ktoré doteraz poskytovala. Reaguje tak na aktuálnu situáciu pandémie koronavírusu.

Pošta oddnes, 18. marca, výrazne obmedzí služby, ktoré doteraz poskytovala. Reaguje tak na aktuálnu situáciu, ktorá je kvôli pandémii koronavírusu naďalej vážna. Inštitúcia výrazne obmedzí poskytovanie komerčných služieb, medzi ktoré patrí aj predaj SIM kariet 4ky.

Slovenská pošta pristupuje k pozastaveniu komerčných služieb. Od stredy až do odvolania bude zastavený predaj produktov a poskytovanie vybraných služieb Poštovej banky, Poštovej poisťovne, Tiposu, operátora 4ka, spoločnosti Ticketportal, pozastaví aj predaj produktov ponúkaných v PostShopoch,“ informovala spoločnosť na svojom Facebooku.

4ka: Pošta robí dobre, kredit si dobijete aj naďalej

4ka vo vyjadrení pre TECHBYTE potvrdila, že Slovenská pošta skutočne stopla predaj nových SIM kariet na svojich pobočkách. Operátor tak dočasne stratil vyše 1 500 predajných miest. Zákazníci, ktorí už využívajú služby 4ky si však na Pošte aj naďalej budú môcť dobiť kredit, zdôraznil hovorca operátora Roland Kyška.

„Aj keď Slovenská pošta pozastavila predaj služieb 4ky, naďalej poskytuje možnosť dobitia kreditu, reklamácií či výmeny SIM.

Napriek tomu by sme radi požiadali našich zákazníkov, aby na dobitie kreditu využili Moju zónu, ktorú nájdu na webe 4ka.sk alebo mobilnú aplikáciu Moja 4ka. Ak nemajú platobnú kartu, môže to za nich urobiť niektorý rodinný príslušník či známy. Prosím, nevystavujte sa zbytočne riziku, ak nemusíte a ostaňte doma.

Rovnako si prostredníctvom e-shopu na webe 4ka.sk si môžu zákazníci objednať akékoľvek z našich služieb, SIM kartu im kuriér doručí zdarma až domov,“ radí Kyška.

Zvýšená návštevnosť pobočiek

Pošta upozorňuje, že od 18. do 27. marca bude prebiehať vyplácanie sociálnych dávok obyvateľom obcí a miest do vlastných rúk. Na pobočky je až do odvolania zakázaný vstup bez ochranného rúška. Na poriadok často dohliada mestská alebo štátna polícia, preto sa správajte čo najzodpovednejšie.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Inštitúcia zároveň oznámila, že predlžuje lehotu uschovania zásielok z pôvodných 18 dní na 32 dní. Ak teda balíček nepotrebujete okamžite, kľudne si ho na pošte môžete nechať uložený.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať