Tieto 2 perfektné platené hry pre smartfóny si teraz môžete stiahnuť zadarmo

Kráťte si čas v domácej karanténe.

3

V aktuálnej situácii je namieste zdržiavať sa doma, či už povinne v rámci nariadenej karantény, alebo dobrovoľne na základe odporúčaní úradov.

Čas strávený v domácej izolácii sa dá využiť mnohými spôsobmi. Okrem práce, vzdelávania, upratovania, čítania či pozerania televízie si môžete čas krátiť hraním hier. Posledný menovaný spôsob sa ujal, ako ukazuje rebríček platformy Steam.

Naraz bolo v službe prihlásených až 20 miliónov hráčov. Najpopulárnejšou hrou je Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2 či Rainbow Six Siege. Čas sa dá samozrejme tráviť aj hraním hier na smartfónoch. V obchodoch s aplikáciami je ich hromada, kde si každý určite nájde tú svoju obľúbenú.

Ak hľadáte inšpiráciu, máme pre vás dva tipy na prémiové hry, ktoré ich vývojári sprístupnili v aktuálnom období bezplatne. Ide o kvalitné hry, ktoré zabavia aj tých užívateľov, ktorí mobilné hry nehrávajú vôbec, alebo len sporadicky.

Stiahnuť si môžete popredné hry od vývojárov z Noodlecake Studios, tituly Alto’s OdysseyAlto’s Adventure. Teraz vás nebudú stáť ani cent. Pre Android síce boli dostupné ako freemium hry, no pre iOS to neplatilo.

Hra Alto’s Odyssey získala cenu Apple Design Award a magazín Wired ju charakterizoval ako „interaktívne umenie“. Titul má výbornú hrateľnosť, plynulé animácie, krásnu grafiku a výborné je vlastne celé prevedenie. To isté platí aj o pokračovaní s podtitulom Adventure.

Hry si môžete stiahnuť z odkazov nižšie. Pripájame aj sprievodné video k hre.

Vežičkovky už nie sú také populárne ako kedysi, stále však vedia zabaviť na dlhšiu dobu. Výborné hry v tower defense kategórii majú vývojári z Ironhide Game Studio. Zadarmo si teraz môžete stiahnuť tituly Kingdom Rush FrontiersKingdom Rush Origins.

TIP REDAKCIE
Prehliadač Opera Touch bude konečne dostupný aj pre smartfóny iPhone

Ostrieľaní hráči môžu siahnuť po najvyššej obtiažnosti, ktorá preverí ich majstrovstvo v taktickom uvažovaní. Dá sa predpokladať, že časom pribudne viac prémiových hier s dočasne zníženou, alebo rovno nulovou cenou. Ak na nejakú natrafíme, dáme vám vedieť.