youtube music

YouTube Premium a Music majú na konte už 20 miliónov predplatiteľov

Spoplatnené verzie služby YouTube, Premium a Music, sú na Slovensku dostupné od polovice minulého roka, kedy k nám dorazili približne po roku od ich oficiálneho spustenia v USA.

Spoplatnené verzie služby YouTube, Premium a Music, sú na Slovensku dostupné od polovice minulého roka, kedy k nám dorazili približne po roku od ich oficiálneho spustenia v USA.

YouTube Music u nás stojí 5,99 €, YouTube Premium 7,19 €. Spoplatneniu na mesačnej báze predchádza bezplatné skúšobné obdobie, ktoré trvá 1 mesiac. O týchto službách vie asi každý užívateľ služby YouTube.

Google novinky intenzívne propagoval, až tak, že azda pri každom otvorení aplikácie YouTube na vás vyskočil banner, ktorý hudobnú alebo prémiovú odnož YouTube ponúkal. Kto si za ne zaplatil, môže sledovať obsah bez reklám, na pozadí a aj offline. Obsah si užívateľ jednoducho stiahne do zariadenia a vypočuje/prezrie si ho neskôr.

Spoločnosť Alphabet (matka Google) v rámci prezentácie finančných výsledkov za 4. štvrťrok 2019 prezradila, ako na tom YouTube a jeho spoplatnené verzie sú. Počas relatívnej krátkej existencie stihli nazbierať 20 miliónov predplatiteľov, čo nie je zlé. Konkurencia je ale ešte vzdialená.

TIP REDAKCIE
Windows 11 na Macoch s M1? Nemysliteľné sa môže stať realitou
youtube music
YouTube Music

Apple Music má 60 miliónov predplatiteľov, Amazon Music 55 miliónov platiacich zákazníkov a Spotify až 113 miliónov predplatiteľov. Za zmienku stojí aj YouTube TV, ktoré využívajú 2 milióny odberateľov.

Predstavitelia spoločnosti zároveň po prvýkrát odhalili, koľko YouTube zarobilo na reklamách. Za rok 2019 to bolo 15,15 miliárd dolárov. Tržby oproti minulému roku stúpli približne o 4 miliardy.

Obe spoplatnené služby sa dajú získať aj lacnejšie. Google zvýhodňuje študentov alebo rodiny, kde môže službu za jeden mesačný poplatok využívať až 5 jej členov. Ďalšie podrobnosti nájdete TU (Music) a TU (Premium).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať