amazon music

Službe Amazon Music sa vlani darilo, doťahuje sa na konkurenta Apple Music

Streamovacie hudobné služby sú zákazníkmi čoraz vyhľadávanejšie, čo teraz potvrdzuje aj spoločnosť Amazon. Podľa údajov, ktoré zverejnila, sa jej hudobnej službe v minulom roku darilo.

Streamovacie hudobné služby sú zákazníkmi čoraz vyhľadávanejšie, čo teraz potvrdzuje aj spoločnosť Amazon. Podľa údajov, ktoré zverejnila, sa jej hudobnej službe v minulom roku darilo.

Podľa oficiálnej správy má teraz služba Amazon Music po celom svete 55 miliónov zákazníkov, ktorí využívajú spoplatnenú formu služby nazvanú ako Unlimited. Počet platiacich zákazníkov tak v minulom roku vzrástol približne o 50%.

V hierarchii hudobných služieb sa Amazon Music drží na tretej pozícii. Na prvej priečke sa nachádza Spotify, ktorá má viac ako 115 miliónov predplatiteľov. Apple Music sa nachádza na druhej priečke. V minulom roku táto služba deklarovala 60 miliónov predplatiteľov.

sluchadla
Ilustr. foto

Amazon Music sa tým pádom celkom aktívne doťahuje na konkurenta z dielne Apple. Treba však uviesť, že informácia o počte predplatiteľov v službe Apple Music pochádza ešte z júna 2019. Dá sa predpokladať, že počet predplatiteľov medzičasom vzrástol aj v rámci kruhov Apple Music.

TIP REDAKCIE
Samsung vyvracia špekulácie: Exynos 2200 vraj nemá problémy, predstavený bude popri Galaxy S22!

Významný rast služby Amazon Music tvorcovia zaznamenali hlavne na trhoch v USA, Japonsku, Nemecku, v Spojenom kráľovstve, ale aj na novších trhoch, menovite vo Francúzsku, Taliansku, Mexiku či v Španielsku.

Amazon Music

Zákazníci v službe Amazon Music nájdu 40 miliónov hudobných skladieb. Služba sa dá vyskúšať na 30 dní bezplatne. Následne je spoplatnená sumou 5,99 € mesačne. Rodinný balíček pre viacerých členov domácnosti stojí 8,99 € mesačne.

Služba je podporovaná širokou škálou zariadení od smartfónov, televízorov, počítačov až po inteligentné reproduktory Amazon Echo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať