motorola

Motorola oslavuje: Predala už 100 miliónov smartfónov série Moto G

Spoločnosť Motorola je významnou technologickou spoločnosťou, ktorá sa od začiatku svojho pôsobenia venuje komunikačným prostriedkom a zariadeniam.

Spoločnosť Motorola je významnou technologickou spoločnosťou, ktorá sa od začiatku svojho pôsobenia venuje komunikačným prostriedkom a zariadeniam.

Spoločnosť vznikla v roku 1928 pod pôvodným názvom Galvin Manufacturing Corporation. Založili ju dvaja bratia, Paul a Joseph Galvinovci. Jedným z prvých komerčne úspešných produktov bola vysielačka, ktorú v roku 1930 nakupovali americké policajné oddelenia.

Motorola má na svedomí aj prvý komerčne dostupný mobilný telefón, ktorý sa po prvý krát objavil v roku 1973, no na spotrebiteľský trh sa dostal o desať rokov neskôr, v roku 1983. Išlo samozrejme o model DynaTAC, ktorý bol veľký, ťažký a na danú dobu enormne drahý.

Mobilnú divíziu značky Motorola dnes riadi spoločnosť Lenovo a mobilným telefónom, dnes už smartfónom, sa venuje aj naďalej. V súčasnosti patrí medzi najúspešnejšie zariadenia značky rad smartfónov Moto G, ktorý tu je s nami už 7 rokov, momentálne v najnovšej generácii Moto G8 Plus.

Motorola G8 Plus
Moto G7 Plus vs. súčasná generácia Moto G8 Plus

Smartfóny Moto G patria medzi najlepšie zariadenia strednej triedy, ktoré sa tešia prevažne kladným hodnoteniam. Motorola teraz dosiahla významný míľnik. Po celom svete za 7 rokov predala 100 miliónov smartfónov série Moto G.

Výrobca dokáže držať krok vo vysoko konkurenčnej strednej triede smartfónov, ktorá je bojiskom pre mnohých čínskych výrobcov orientujúcich sa na pomer cena/výkon.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom ukázal vianočnú ponuku na rok 2021. Toto všetko môžete získať!

Vlajková loď

Motorola má na trhu so smartfónmi aj vyššie ambície, čo nedávno dokázala perfektným véčkom s ohybným displejom, ktoré je inšpirované legendárnym modelom RAZR z roku 2004.

Po dlhej dobe konečne spoznáme aj vlajkovú loď. Motorola ju predstaví 23. februára, tesne pred zahájením veľtrhu Mobile World Congress 2020. Smartfón by sa mal nazývať Moto Edge Plus a využívať má ako čistý operačný systém Android 10, tak výkonný čipset Snapdragon 865.

Zníženie cien

Motorola v posledných dňoch znížila ceny svojich smartfónov, ktoré predáva na našom trhu prostredníctvom autorizovaných predajcov. Nižšiu cenu dostalo 7 modelov, menovite Moto e5 Play (79,90 €), Moto e6 Play (79,90 €), Moto e6 Plus (109 €), Moto One Macro (149 €), Moto One Action (179 €), Moto One Vision (199 €) a Moto One Zoom (299 €).

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať