Téryho a Zbojnícku chatu už môžete navštíviť aj pomocou služby Street View

Mapy Google oslavujú 15. výročie a pri tejto príležitosti v nich môžete natrafiť na nový obsah, turistické poklady Slovenska. Tvorcovia pre službu Street View, ktorá je súčasťou Máp Google, zmapovali významné tatranské chaty.

Mapy Google oslavujú 15. výročie a pri tejto príležitosti v nich môžete natrafiť na nový obsah – turistické poklady Slovenska. Tvorcovia pre službu Street View, ktorá je súčasťou Máp Google, zmapovali významné tatranské chaty.

Google slovenské veľhory navštívil so špeciálnym fotoaparátom, s ktorým snímal jedny z najvyššie položených vysokohorských tatranských chát, Zbojnícku chatu (TU) a Téryho chatu (TU).

Google v tlačovej správe píše, že „zobrazenie oboch chát v rámci Street View zachytáva krásu našich hôr ako aj samotné chaty a ich okolie, ktoré pre turistov predstavujú vytúžený cieľ.“

google
Téryho chata v službe Street View

Čerstvý prírastok do služby Street View sa podarilo zachytiť aj vďaka spolupráci s Klubom slovenských turistovHorolezeckým spolkom JAMES. Prostredníctvom služby Google Street View môžu dnes používatelia navštíviť väčšinu slovenských miest, viaceré hrady a zámky a nechýba ani prírodné dedičstvo, vrátane národných parkov.

street view
Zbojnícka chata v službe Street View

Užívatelia sa tak môžu virtuálne poprechádzať okolo Popradského plesa, navštíviť Ochtinskú aragonitovú jaskyňu či napríklad zájsť do prírody Národného parku Slovenský raj.

15 rokov Máp Google

Spoločnosť Google sa pred 15 rokmi rozhodla, že zmapuje celý svet, čo bol v tej dobe ambiciózny a trochu šialený cieľ. Dostupnosť cestovných informácií bola vtedy obmedzená. Cestovatelia sa do neznáma väčšinou vydávali s klasickou mapou v rukách, ktorá im samozrejme nedokázala poskytnúť toľko komplexných informácií.

Google od roku 2005 zmapoval 220 krajín a regiónov sveta. Ľudia každý deň prejdú prostredníctvom Máp od Google viac ako 1 miliardu kilometrov. V mapách sú tiež dostupné informácie, hodnotenia a recenzie pre 200 miliónov firiem, reštaurácií a kaviarní po celom svete.

mapy navigacia

Google Mapy pomáhajú vylepšovať aj bežní užívatelia, takzvaní miestni sprievodcovia. Každý deň do Máp pridajú 20 miliónov nových fotografií, aktualizovaných informácií a hodnotení pre firmy a podniky.

Google využíva pre spracovanie mapových podkladov technológie strojového učenia, ktoré celý proces podstate urýchľujú a automatizujú. Strojové učenie tiež podporuje vznik nových funkcií, naposledy napríklad Live View, navigáciu pre chodcov v rozšírenej realite.

TIP REDAKCIE
Vytvoril vymyslenú zápchu: Vo vozíku ťahal 99 telefónov, Google to vyhodnotil ako zhustenú dopravu

Google bude v inováciách a pridávaní nového obsahu pokračovať aj naďalej. Cieľom je poskytnúť kvalitné a podrobné mapy všetkým, bez ohľadu na to, kde žijú alebo čo potrebujú vyhľadať.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať