snapdragon 865

Qualcomm vraj pracuje na vylepšenej verzii čipsetu Snapdragon 865

Podľa informátora Digital chat station má Qualcomm pracovať na vylepšenej verzii prvotriedneho čipsetu, ktorý môže byť známy ako Snapdragon 865 Plus.

Snapdragon 865 patrí na trhu s procesormi medzi absolútnu špičku. Aby sme boli konkrétnejší, čipset z dielne spoločnosti Qualcomm ponúka všetky potrebné suroviny na natáčanie 8K videí či podporu viac ako 200 Mpx fotoaparátov.

Znie to, ako by to už ani nemohlo byť lepšie, no opak je pravdou. Ako píše server Android Authority, podľa informátora Digital chat station má Qualcomm pracovať na vylepšenej verzii prvotriedneho čipsetu, ktorý môže byť známy ako Snapdragon 865 Plus. Debutovať by mal už počas Q3 tohto roku.

Nebolo by to prvýkrát, čo Qualcomm vydá kvalitnejšiu verziu už uvoľneného procesoru. Ako príklad môžeme použiť Snapdragon 855 Plus, ktorý bol na trh uvedený len pol roka po štandardnom Snapdragon 855. No na druhú stranu, spoločnosť nikdy nevydala vylepšené verzie modelov Snapdragon 835 či Snapdragon 845.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Ak sú informácie poskytnuté vyššie uvedeným informátorom pravdivé a novinka má skutočne doraziť už počas Q3, mohli by sme sa o nej dozvedieť viac už v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Zdroj: Weibo (via Android Authority)

Obrovské vylepšenia v oblasti výkonu však radšej nečakajte. Snapdragon 865 aktuálne patrí medzi najlepšie čipsety a pýši sa ním takmer každá tohtoročná vlajková loď, čo znamená, že veľa sa toho zrejme ani vylepšiť nedá. Výraznejších zmien sa však môžeme dočkať aspoň v oblasti GPU.

Zníženie ceny pôvodného Snapdragon 865?

Spolu s debutom Snapdragon 865 Plus by teoreticky mohla klesnúť cena štandardného Snapdragon 865, čo by priamo viedlo k zníženiu výrobných nákladov na smartfóny a tým pádom aj ich konečných cien.

Zatiaľ vám ale odporúčame brať uvedené informácie s rezervou. Všetko je totiž len predmetom špekulácií založených na jedinom príspevku informátora.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať