av1

Netflix má novinku: Toto je TOP 10 najpopulárnejších filmov a seriálov

Netflix je najväčšou platformou pre poskytovanie multimediálneho obsahu na vyžiadanie. V jeho aplikácii nájde divák množstvo rôznych seriálov a filmov.

Netflix je najväčšou platformou pre poskytovanie multimediálneho obsahu na vyžiadanie. V jeho aplikácii, ktorá je dostupná na rôznych platformách, nájde divák množstvo seriálov a filmov rôznych žánrov.

Napriek bohatej zbierke obsahu si asi každý dlhodobejší užívateľ služby položil zásadnú otázku: „Čo budem dnes večer pozerať?“ Algoritmy pre odporúčanie filmov a seriálov, ktoré zohľadňujú záujmy divákov, fungujú dobre.

Netflix však nikdy nezobrazoval obsah v rebríčku, ktorý by bol zostavený podľa popularity jednotlivých seriálov a filmov. Takzvaná TOP desiatka v aplikácii chýbala, čo sa teraz podľa oficiálnej správy Netflixu mení.

Netflix bude v aplikácii zobrazovať rebríček desiatich najpopulárnejších filmov a seriálov podľa príslušnosti ku konkrétnemu trhu. Bude zobrazený ako karusel s možnosťou postranného posúvania medzi titulmi. Netflix ich bude aktualizovať na dennej báze.

Netflix
Zdroj: Netflix

TOP desiatka bude dostupná aj v samostatných kategóriách, teda zvlášť v kategórii Filmy a zvlášť v kategórii Seriály. Každý z najpopulárnejších titulov dostane označenie symbolom „Top 10“, ktorý bude viditeľný kdekoľvek v knižnici služby Netflix.

TIP REDAKCIE
Hudbu v HiFi kvalite ponúkne aj Apple Music, dostupná má byť o pár týždňov
netflix
Zdroj: Netflix

Pri prezeraní ponuky filmov a seriálov, napr. podľa žánru, tak divák okamžite uvidí, ktorý seriál alebo film je aktuálne najžiadanejší. Netflix zobrazenie rebríčka v posledných mesiacoch testoval na trhu v Mexiku a v Spojenom kráľovstve. Tvorcovia rebríček postupne sprístupnia aj v ostatných krajinách.

Rebríček divákom uľahčí výber seriálu alebo filmu, vďaka čomu môžu v prostredí platformy zotrvať dlhší čas. Boj o diváka sa na poli VoD služieb postupne zintenzívňuje. Konkurencia rastie a Netflix by bol určite nerád, keby sa jeho užívateľská základňa začala zužovať.

Total
3
Zdieľaní