koronavirus

Na Amazone sa nachádzajú produkty, ktoré tvrdia, že dokážu zabiť koronavírus

V širokej ponuke e-shopu Amazon sa začali zobrazovať produkty, o ktorých ich predajcovia nepravdivo tvrdia, že dokážu zlikvidovať koronavírus.

V širokej ponuke e-shopu Amazon sa začali zobrazovať produkty, o ktorých ich predajcovia nepravdivo tvrdia, že dokážu zlikvidovať koronavírus.

Amazon sa rozhodol proti takýmto produktom bojovať. Z e-shopu odstraňuje záznamy o takýchto produktoch, o čom informuje ich predajcov prostredníctvom e-mailov. Upozornilo na to spravodajstvo CNBC.

V súvislosti s koronavírusom sa v prostredí sociálnych sietí šíri niekoľko dezinformácií a očividne neobchádzajú ani jeden z najväčších internetových obchodov.

Zneužívajú strach

Niektorí predajcovia sa snažia využiť strach z nákazy na to, aby podporili predaj svojich produktov. Pri ochranných maskách alebo napr. dezinfekčných prostriedkoch uvádzajú, že dokážu zabiť koronavírus, poprípade tvrdia, že dokážu zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom (COVID-19).

Tieto prostriedky sú však v lepšom prípade účinné len proti bežne sa vyskytujúcim choroboplodným zárodkom.

Príklad dezinfekčného prostriedku s klamlivým popisom. Zdroj: CNBC

Niektorí predajcovia dokonca uvádzajú, že ich produkt schválila Svetová zdravotnícka organizácia a Centrum pre kontrolu chorôb, čo im má pridať na dôveryhodnosti. Liek ani vakcína na koronavírus zatiaľ dostupný nie je.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári

Riziko infekcie sa dá len znížiť, o čom u nás informuje Úrad verejného zdravotníctva či priamo Svetová zdravotnícka organizácia.

koronavirus
Zdroj: uvzsr.sk

Vo februári sa zástupcovia Svetovej zdravotníckej organizácie stretli s predstaviteľmi technologických spoločností, aby prediskutovali dezinformácie, ktoré sa šíria v súvislosti s ochorením COVID-19.

Výsledok stretnutia nie je známy, technologické spoločnosti ale zrejme zintenzívnia boj s falošným obsahom, ktorý sa šíri na ich platformách. Amazon s tým už očividne začal.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať