Motorola RAZR

Motorola Razr nevydržala test odolnosti. Výrobca ho spochybňuje

Autori zo serveru CNET sa rozhodli otestovať odolnosť skladacej konštrukcie a flexibilného displeja smartfónu Motorola Razr. Smartfón pripevnili do mechanizovaného zariadenia FoldBot, ktorý ho automaticky a opakovane čiastočne otváral a zatváral.

Autori zo serveru CNET sa rozhodli otestovať odolnosť skladacej konštrukcie a flexibilného displeja smartfónu Motorola Razr. Smartfón pripevnili do mechanizovaného zariadenia FoldBot, ktorý ho automaticky a opakovane čiastočne otváral a zatváral.

Video z testovania bolo vysielané naživo. Podobným spôsobom autori testovali aj Samsung Galaxy Fold, ktorý vydržal 120 000 zložení a rozložení s tým, že pôvodným cieľom bolo dosiahnuť 200-tisícovú métu.

Motorola Razr vydržala v mechanizme z dielne spoločnosti SquareTrade 27 000 opakovaných zložení a rozložení. Ani v tomto prípade sa nepodarilo dosiahnuť plánovaný cieľ, ktorý tvorcovia stanovili na 100 000 ohybov.

Displej smartfónu sa však nepoškodil. Mechanickú záťaž nevydržal kĺb, ktorý je kľúčovým prvkom konštrukcie smartfónu. Ak zoberieme do úvahy, že priemerný užívateľ kontroluje svoj smartfón 80 a 150-krát denne, Razr by mal podľa testovania serveru CNET bezchybne fungovať približne 12 mesiacov.

Test autorov je určite zaujímavý, no nejde o vedecký spôsob testovania, čo aj sami pripomenuli v predchádzajúcom prípade. Výsledky testovania sa nepáčili výrobcovi, spoločnosti Motorola, ktorý sa voči nim ohradil. Vyjadrenie poskytol webu PCMag a pripojil video z vlastného testovania odolnosti.

motorola razr
Motorola Razr Foto: GSMArena

Motorola tvrdí, že zariadenie FoldBot nie je navrhnuté pre testovanie takého smartfónu, akým je Motorola Razr. Záťaž, akej smartfón počas testovania čelil, je podľa výrobcu neprimeraná. Okrem toho v CNET testovali len jeden kus zariadenia.

Motorola uvádza, že model Razr podrobili rozsiahlemu testovaniu odolnosti počas vývoja a za jeho spoľahlivosťou si stoja. Výrobca ale neuviedol, koľko opakovaných zložení a rozložení smartfón znesie, čo by mal na základe interných testov vedieť.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy Z Flip zachytený na živom videu a Motorola RAZR v ponuke Orange

Tak ako pri Galaxy Fold, aj v tomto prípade platí, že žiadny užívateľ nebude smartfón opakovane a intenzívne otvárať a zatvárať celé hodiny. Pri cyklických testoch je tiež dôležité, akou rýchlosťou prebehajú.

Pri rýchlych opakovaniach vzniká teplo, ktoré môže podporiť únavu materiálu a z toho vyplývajúce zmeny vo fyzikálnych a mechanických vlastnostiach materiálov. Motorola Razr určite nie je vyrobená „z cukru“, no stále platí, že potrebuje o niečo opatrnejšie zaobchádzanie ako bežný smartfón s pevnou obrazovkou.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať