Samsung Galaxy Fold

Koľko opakovaných zložení znesie Samsung Galaxy Fold? Takto prebiehal test

Samsung Galaxy Fold s unikátnou ohybnou obrazovkou sa už nejaký ten čas predáva na vybraných trhoch. Juhokórejský výrobca uviedol do predaja vylepšenú verziu smartfónu. 

Samsung Galaxy Fold s unikátnou ohybnou obrazovkou sa už nejaký ten čas predáva na vybraných trhoch. Juhokórejský výrobca uviedol do predaja vylepšenú verziu smartfónu. 

Pôvodnú verziu modelu Galaxy Fold postihli dobre zdokumentované problémy, kvôli ktorým Samsung predaj odložil na neskôr. Udialo sa tak koncom apríla.

V priebehu nasledujúcich mesiacov inžinieri upravili konštrukciu a vylepšili ochranu citlivého displeja, ktorý by už mal zniesť viac ako len pár dní používania. Napriek tomu je opatrnosť na mieste, na čo výrobca upozorňuje aj vo svojom videu.

galaxy fold
Foto: Samsung

Nová verzia zariadenia Galaxy Fold by mala zniesť minimálne 200 000 zložení, resp. ohnutí obrazovky. Presne na tento aspekt sa rozhodli pozrieť autori serveru CNET, ktorí pripravili originálny test vysielaný naživo na YouTube.

Experti zo SquareTrade vyrobili mechanizované zariadenie, ktoré smartfón opakovane automaticky zatvára a otvára. Deje sa tak niekoľkokrát za sekundu.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Živé video v čase písania tohto textu beží už 12 hodín. Samsung Galaxy Fold má v tomto čase na konte viac ako 100 000 zložení. Zatiaľ to vyzerá, že je všetko v poriadku. Koľko ohnutí znesie, kým sa niečo pokazí?

Živé video môžete sledovať nižšie.

Aktualizácia

Samsung Galaxy Fold znášal intenzívne testovanie po hranicu necelých 120 000 zložení a rozložení. Nedosiahol tak avizovaný 200-tisícový limit. Pánt zariadenia sa opotreboval a obrazovka sa poškodila.

CNET pripomína, že nešlo o vedecký spôsob testovania. Žiadny užívateľ asi nebude Galaxy Fold opakovane a prudko otvárať a zatvárať celé hodiny. Napriek tomu je výsledok zaujímavý. Ak chcete vidieť „bod zlomu“, video nižšie posuňte do času 3:28:30.