5G

Orange sprístupní 5G sieť vďaka technológiám spoločnosti Nokia

Siete 5. generácie sa postupne rozširujú po mnohých krajinách sveta a tento trend neobíde ani naše končiny. 5G pripojenie ponúkne aj Orange, ktorý teraz oficiálne informuje o modernizácii svojej siete.

Siete 5. generácie sa postupne rozširujú po mnohých krajinách sveta a tento trend neobíde ani naše končiny. 5G pripojenie ponúkne aj Orange, ktorý teraz oficiálne informuje o modernizácii svojej siete.

Orange v tlačovej správe uvádza, že dodávateľom technológie na modernizáciu rádiovej siete Orangeu s ohľadom na príchod 5G siete sa stala spoločnosť Nokia. Táto investícia do technológie pomôže zvýšiť kapacitu siete Orangeu, ponúkne ešte lepšiu užívateľskú skúsenosť jej zákazníkom a v neposlednom rade umožní zavedenie nových inovatívnych služieb v 5G sieti.

Orange začal sieť modernizovať ešte v roku 2018. Do súčasnosti vylepšil 1200 základových staníc z celkového počtu 2 356. Po získaní potrebných frekvencií sú stanice pripravené na spustenie 5G.

5G
Foto: Orange

„So spoločnosťou Nokia dlhodobo spolupracujeme na inováciách v oblasti rádiových technológií, ktoré našim zákazníkom prinášajú viacero vylepšení. Touto dohodou robíme ďalší krok vpred k uvedeniu mobilných služieb novej generácie a plnohodnotnému využitiu našej nedávno modernizovanej rádiovej siete pripravenej na 5G.

Z dlhodobého hľadiska nám budovanie siete budúcnosti dáva výraznú konkurenčnú výhodu, ktorá prinesie jedinečnú zákaznícku skúsenosť, široké spektrum inovácií pre domácnosti ako aj firemných zákazníkov a v neposlednom rade optimálnu spotrebu energie,“ menuje výhody sieťovej investície Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Nokia je dlhodobým partnerom ako skupiny Orange, tak aj spoločnosti Orange Slovensko. Tej poskytne balík produktov a služieb, ktoré umožnia nasadenie 5G v celej krajine. Dohoda zahŕňa kompletnú modernizáciu siete, výsledkom čoho bude zvýšenie kvality siete pre zákazníkov a efektívnejšia prevádzka.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať